a221
a222

رگال لباس

دیدن کوهی لباس و کیف و روسری بهم ریخته داخل اتاق، صحنه ای آشنا برای بیشتر بانوان است. حتما پیش آمده است که برای رفتن به یک مهمانی فوری و یا محل کار، ساعت ها به دنبال لباس مناسب گشته اید و در نهایت با چند لباس چروک مواجه شده اید. کمد دیواری آنقدر بهم ریخته و شلوغ است که ممکن است مجبور باشید ساعت ها برای مرتب کردن آن وقت بگذارید و در نهایت مجبور باشید برخی از لباس ها آویزان نکنید چرا که فضای کمی برای آویزان کردن لباس دارید.

رگال لباس چیست؟

برای خلاصی از شر کمد دیواری شلوغ و لباس های چروک بهترین راه حل استفاده از رگال لباس است. اکثر خانه ها دارای فضای بسیار کوچکی برای کمد دیواری هستند و لباس تمامی افراد خانه را در یک کمد دیواری کوچک نمی توان جای داد. بعلاوه فضای کوچک اتاق خواب ها اجازه نمی دهد که بتوانید کمد دیواری دیگری در اتاق جای دهید.

در این حالت بهتر است از وسیله ای استفاده کنید که علاوه بر کارایی زیاد، به بخشی از دکوراسیون منزل شما تبدیل شود تا فضای مدرن و شیکی را نیز رقم بزنید. رگال هایی که امروزه طراحی شده اند به دلیل زیبایی ظاهری می توانند به بخشی از دکوراسیون شما تبدیل شوند. و علاوه بر آن همیشه لباس هایتان مرتب و به شکل زیبایی کنار هم قرار می گیرند.

چطور یک رگال لباس مناسب انتخاب کنیم؟

در انتخاب رگال لباس در ابتدا باید نیاز خود را مشخص کنید. رگال مورد نظر برای سالن خیاطی است یا اتاق خواب؟ و یا اینکه برای فروشگاه و بوتیک خود می خواهید رگال لباس تهیه کنید؟ بر این اساس می توانید مشخص کنید که چه ابعادی نیاز شما را برطرف می کند.

حتما این مورد را هم در نظر داشته باشید که در زمستان حجم لباس ها افزایش می یابد و رگال لباس شما باید پاسخگوی نیاز شما در زمستان نیز باشد. علاوه بر این استحکام و مقاومت چوب و یا فلز به کار برده شده بسیار مهم است. رگال شما باید تحمل وزن خوبی داشته باشد تا در بلند مدت خم نشود.

محصولات رگال خاص

دلیل محبوبیت رگال خاص

یکی از معضلات به خصوص در منازل کوچک داشتن قفسه برای کیف و کفش می باشد. این نوع قفسه های کاربرد دیگری ندارند و فضای زیادی را اشغال می کنند. رگال خاص پیشنهاد آماده‌ی ارسال ای دارد. استفاده از قفسه های لباس که فضایی برای کیف و کفش نیز دارند، یکی از مزیت های خوب و کاربردی یک رگال محسوب می شود. در صورت صرف هزینه بهتر است این نکات را نیز در نظر داشته باشید.

انواع مدل های رگال لباس

رگال لباس ایستاده

این نوع رگال دارای دو پایه در طرفین است و به وسیله یک میله این دو میله به هم متصل شده اند. این مدل برای مکان هایی استفاده می شود که امکان استفاده از رگال دیواری وجود ندارد. این نوع رگال را در مانتو فروشی ها حتما دیده اید.

رگال لباس چرخان

نوعی رگال که دارای پایه ثابت یا متحرک است. در برخی از موارد پایه آن به زمین پیچ می شود که جابجا نشود. رو میله یک دایره وجود دارد که امکان آویزان کردن لباس روی آن وجود دارد. این نوع رگال حجم انبوهی از لباس را درون خود جای می دهد و به دلیل ابعاد بزرگ برای منازل با متراژ کوچک مناسب نیست.

رگال دیواری ثابت

در جاهایی که کمبود فضا دارید از رگال دیواری استفاده کنید. این مدل به وسیله پیچ به دیوار متصل می شود و برخلاف رگال چرخان، حجم کمی از لباس را در خود جای می دهد. فروشگاه هایی که می خواهند تنوع لباس های خود را از یکدیگر تفکیک دهند می توانند از رگال دیواری استفاده کنند.

رگال دیواری پایه دار

این مدل از رخت آویز بیشتر در قسمت‌هایی استفاده می‌شود که اندازه لباس‌ها مدام در حال تغییر است. مانند: لباس بچه فروشی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای استفاده از این رگال‌هامعمولا پایه رگال روی دیوار محکم پیچ می‌شود. سپس رگال‌ها با اندازه دلخواه به صورت ریلی روی پایه نصب می‌شود. از مهم‌ترین ویژگی این رگال می‌توان به تغییر اندازه آن‌ها بدون جا‌به‌جا کردن پیچ و پایه اشاره کرد. در واقع یکی از پرفروش‌ترین مدل‌های رگال در ایران محسوب می‌شود.

انواع رگال در رگال خاص

رگال آینه دار

رگال دولاین

رگال مدرن

رگال دو طبقه

رگال خانگی کشویی

رگال دو تکه

رگال تک لاین

رگال دو طبقه: این نوع رگال برای افرادی که حجم انبوهی از لباس دارند و می خواهند لباس های خود را به دو بخش جداگانه تقسیم کنند، بسیار مناسب است. با این نوع رگال می توانید لباس های مهمانی خود را از لباس های خانگی جدا کنید.

رگال مدرن: اخیرا در دکوراسیون منزل استفاده از کمدهای شیشه ای و یا با میله های فلزی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. اگر به دنبال یک رگال شیک هستیذ، پیشنهاد رگال خاص این نوع رگال است.

رگال دولاین: بسیاری از افراد می خواهند لباس های خود را به دو بخش جداگانه تقسیم بندی کنند ولی فضای کافی برای خرید رگال دو طبقه را ندارند. در این حالت می توانید از رگال دولاین استفاده کنید. این رگال در فروشگاه های لباس بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

رگال آینه دار: برای پرو لباس و انتخاب لباس مناسب، حتما می بایست یک آینه قدی در نزدیکی داشته باشیم تا راحت تر بتوانیم لباس های خود را با یکدیگر ست کنیم. بهترین راه حل استفاده از رگال لباس آینه دار است.

رگال تک لاین: این نوع رگال انواع متفاوتی دارد و در طرح های متنوعی عرضه می شود. انتخاب هریک از آن ها وابسته به سلیقه مشتری و محل مورد نظر می باشد. این نوع رگال برای مصارف خانگی بسیار مناسب است.

رگال دو تکه: برخی از افراد ترجیح می دهند که کیف و کفش خود را از لباس جدا کنند. استفاده از رگال دو تکه برای این افراد توصیه می شود. از بخشی از رگال برای لباس و از بخشی دیگر برای روسری و یا کیف و کفش می توانید استفاده کنید.

رگال خانگی کشویی: کمبود کشو در منازل برای قرار دادن لباس های کوچک و لوازم شخصی نیز مشکل بزرگی است. برخی ترجیح می دهند با خرید رگال تمام نیازهای خود را به صورت یک جا داشته باشند. رگال خانگی کشویی این نیاز را برای شما برطرف می کند.

 

مزایای استفاده از رگال لباس چیست؟

  • قیمت رگال لباس در مقایسه با ساخت کمد و ام دی اف برای نگهداری لباس بسیار کمتر است و با کمترین هزینه می توانید تمامی لباس های خود را سازماندهی کنید.
  • رگال لباس به راحتی قابل حمل و جابجایی است. اگر فروشگاه و یا حتی منزل برای خودتان نیست به راحتی می توانید برای فروشگاه بعدی و یا یک منزل دیگر از رگال خود استفاده کنید.
  • لباس های شما هرگز چروک و ثیف نمی شوند و می توانید لباس های خود را تفککی شده آویزان کنید تا راحت تر بتوانید لباس مورد نظر خود را پیدا کنید.
  • اگر برای لباس های خود فضای کافی ندارید می توانید از چند رگال لباس استفاده کنید و بدین طریق از کمترین جا، بیشترین استفاده را خواهید داشت.
  • نصب رگال بسیار ساده است و نیاز به مهارت خاصی ندارد. به راحتی می توانید رگال را خریداری کرده و در محل مورد نظر نصب کنید.
بهترین مارک رگال لباس
رگال لباس خود را از کجا تهیه کنیم؟
تا بدینجا حتما برای شما هم سوال شده است که رگال خود را از کجا تهیه کنیم؟ اینترنت تمامی کارها را ساده کرده است. با خیالی آسوده می توانید در حالی که به استراحت می پردازید، انواع رگال را مشاهده کنید و مناسب ترین رگال را برای خود سفارش دهید. برای خرید نیازی به خروج از منزل نیست و بسته به درب منزل شما آورده می شود. همچنین تا 7 روز کاری فرصت دارید در صورت عدم رضایت کالا را مرجوع کنید. رگال خاص تمامی مشکلات را در زمینه رگال حل کرده است.

نکاتی که هنگام خرید لباس بایستی رعایت کنید

با توجه به اینکه می خواهید خرید اینترنتی انجام دهید لازم است برخی از نکات را رعایت کنید تا در انتخاب خود مطمئن شوید. برخی از این نکات در این بخش برای شما بیان شده است.

قیمت رگال: فاکتورهای مختلفی روی قیمت رگال می تواند تاثیرگذار باشد. یکی از مهم ترین فاکتورها، جنس رگال است. رگال چوبی به علت زیبایی قیمت گران تری نسبت به رگال فلزی دارند. در واقع مهم ترین نکته برای خرید لباس قیمت آن است. اما در نظر داشته باشید که رگال ارزان همیشه مناسب ترین گزینه نیست و ممکن است به دلیل ضعف هایی که دارد در زمان کوتاهی مجبور باشید آن را عوض کنید.

نوع رگال: محلی که قرار است رگال قرار بگیرد در انتخاب نوع رگال دخیل است. اگر رگال را برای فروشگاه می خواهید و دیوار کمی دارید می توانید از رگال چرخان استفاده کنید تا لباس بیشتری در آن جای دهید. همچنین در صورت تنوع لباس می توانید از رگال های دیواری استفاده کنید تا تنوع کار خود را به مشتری نشان دهید.

جنس رگال: ار می خواهید به صورت مادام العمر از رگال لباس خود استفاده کنید و قصد تعویض آن را ندارید، بهتر است رگالی را انتخاب کنید که تحمل وزن بالایی دارد و در طولانی مدت از بین نرود. پیشنهاد رگال خاص استفاده از رگال فلزی است. رگال فلزی قیمت ارزان تری دارد ولی کارایی بیشتری برای شما دارد.

اندازه رگال: در انتخاب رگال، محل قرارگیری آن بسیار مهم است. اگر مشکل جا ندارید می توانید رگال های بزرگ انتخاب کنید تا از انباشته شدن لباس روی رگال جلوگیری کنید. در غیر اینصورت رگال های جمع و جور بخرید تا فضای کمی را اشغال کند.

تحمل وزن رگال: وزن لباس ها بایکدیگر متفاوت است. اگر لباس هایی مانند کت و شلوار مردانه که از پارچه های سنگین دوخته شده است و یا لباس های شب سنگ دوزی شده می فروشید حتما رگال هایی را انتخاب کنید که تحمل وزن بالایی داشته باشد و در طولانی مدت خراب نشود. ولی برای لباس های سبک نیازی به هزینه اضافه و خرید رگال های سنگین نیست و می توانید با خرید رگال معمولی مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید.

نصب و جابجایی آسان: هنگام خرید رگال این گزینه را در نظر داشته باشید که ممکن است رگال لباس خود را جابجا کنید و در مکان دیگر قرار دهید. با وجود اینکه تمامی رگال های رگال خاص نصب اسانی دارند ولی ممکن است برای نصب در محلی خاص با مشکل مواجه شوید به همین دلیل پیشنهاد می کنیم گزینه ای را انتخاب کنید که نصب و جابجایی اسانی داشته باشد.

روش های نگهداری از رگال لباس

رگال لباس نیز مانند هر وسیله دیگری نیاز به مراقبت و نگهداری دارد تا طول عمر بیشتری داشته باشد. گاهی انتخاب یک رگال در فضای نامناسب ممکن است سبب هزینه اضافه شود و در نهایت یک رگال مناسب نیز نداشته باشید. با رعایت نکات زیر می توانید تنها با یک بار هزینه در طولانی مدت یک رگال شیک و مدرن داشته باشید.

  • هیمشه رگال را در جایی نصب کنید که رطوبت کمتری داشته باشد و با آب در تماس نباشد. چرا که رطوبت نه برای چوب و نه برای فلز مناسب نیست.
  • در صورتی که کوچکترین پوسیدگی و یا زنگ زدگی روی رگال مشاهده کردید، نسبت به ترمیم آن اقدام کنید زیرا به مرور ممکن است رگال از بین برود. با ترمیم رگال با کمترین هزینه می توانید رگال خود را نوسازی کنید.
  • به توان رگالی که خریداری کرده اید توجه کنید و بیشتر از توان رگال، لباس آویزان نکنید که رد مدت کوتاهی شاهد خرابی رگال لباس خود خواهید بود.
  • رگال را در محلی نصب کنید که کمترین تردد و کمترین برخورد وجود دارد. زیرا رگال ممکن است به سلامتی افراد صدمه زده و رگال نیز دچار آسیب دیدگی شود.