مقالات

استفاده از رگال لباس برای خانه

چگونه رگال مناسبی انتخاب کنیم؟

یکی از مشکلاتی که افراد مختلف با آن روبرو هستند، کمبود جا برای نگه‌داری لباس است. در حال حاضر اکثر افراد آپارتمان‌نشین هستند و فضای کوچک آن باعث می‌شود تا جای زیادی برای نگه‌داری از لباس وجود نداشته باشد. شاید استفاده از کمدهای دیواری راه مناسبی باشد اما اگر آپارتمان شما کوچک باشد، این مسئله هم تنها فضای اضافی اشغال می‌کند. رگال لباس یکی از راه‌کارهای جمع‌‌آوری و نگه‌داری از لباس است که به شما کمک می‌کند تا با وجود اشغال فضای بسیار کم تمام وسایل و لباس‌های خود را در آن نگه دارید. اگر نمی‌دانید رگال لباس چیست یا می‌خواهید از آن برای منزل خود استفاده کنید، در این مقاله به اهمیت استفاده از رگال لباس دیواری و نکات مهم در خرید آن می‌پردازیم.

 

استفاده از رگال لباس برای خانه

رگال لباس چیست و چرا اهمیت دارد؟

رگال لباس ابزاری برای نگه‌داری لباس است که در فضاهای کوچک نظیر آپارتمان‌ها، به شما کمک می‌کند تا در فضای بسیار کوچکی بتوانید لباس‌های خود را نگه‌داری کنید. رگال لباس به شما کمک می‌کند تا به راحتی بتوانید لباس‌های خود را در یک نگاه ببینید و در انتخاب آن سریع باشید. به عنوان مثال اگر نمی‌دانید که امروز کدام لباس را بپوشید، به کمک رگال لباس تمام لباس‌های شما بر روی رگال لباس قرار می‌گیرد و تنها با ورق زدن آن‌ها می‌توانید در تصمیم‌گیری خود دقیق و سریع باشید. استفاده از رگال لباس به دو دلیل اهمیت زیادی دارد:

دلیل اول) رگال لباس به شما کمک می‌کند تا تمام لباس‌های خود را بدون آن که جای زیادی بگیرد، بر روی یک میله نگه‌داری کنید. هر گاه که به لباسی نیاز داشته باشید، می‌توانید به تمام آن‌ها دسترسی داشته باشید و به راحتی یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. حال اگر از رگال‌های دو طبقه استفاده کنید، به راحتی می‌توانید شلوار و پیراهن یا مانتو خود را در کنار هم قرار دهید و بدون پوشیدن، ببینید که به هم می‌آیند یا خیر! بنابراین استفاده از رگال لباس به شیک‌پوش شدن هم کمک زیادی می‌کند.

دلیل دوم) رگال لباس در داخل خانه استفاده می‌شود و اگر لباسی بشورید که نتوانید آن را در بیرون از خانه پهن کنید، به راحتی می‌توانید آن را در داخل منزل و روی رگال لباس پهن کنید. این امر به شما کمک می‌کند تا بدون این که لباس شما چروک شود، به درستی خشک شود. حال فرض کنید بخواهید لباس خود را بر روی طناب لباس پهن کنید، در این صورت باید لباس خود را به سختی اتو کنید تا بتوانید از آن استفاده کنید.

استفاده از رگال لباس در بوتیک‌ها و مزون‌ها چه فایده‌ای دارد؟

یکی از کاربردهای بسیار مهم رگال لباس استفاده از بوتیک‌ها و مزون‌ها است. در بوتیک‌ها معمولاً مانتو و تیشرت بر روی رگال قرار می‌گیرد تا اگر فردی قصد دیدن تمام آن‌ها را داشته باشد، در کمترین زمان و تنها با یک ورق زدن ساده بتواند آن‌ها را ببیند. حال فرض کنید به جای رگال لباس از قفسه‌های دیواری برای نگه‌داری تیشرت استفاده شود؛ اگر فرض بخواهد تمام آن‌ها را ببیند، صاحب بوتیک باید برای باز کردن آن‌ها زمان زیادی بگذارد و پس از دیدن آن‌ها، تمام آن‌ها را دوباره جمع کند. اما با استفاده از رگال لباس به راحتی می‌توانید لباس‌های خود را بر روی آن قرار دهید و هنگامی که مشتری به بوتیک شما مراجعه می‌کند، دیگر نیازی به باز کردن لباس و جمع‌آوری مجدد آن نیست. یکی دیگر از مسائل بسیار مهم در محصولات بوتیک، تمیز و مرتب بودن لباس‌ها است. اگر از قفسه دیواری برای لباس استفاده می‌کنید، پس از هر بار جمع کردن لباس چروک می‌شود که برخی مشتریان نظرشان در مورد آن محصول منفی است. حال اگر همین لباس را بر روی رگال نگه‌داری کنید، نه تنها مشتری به همه آن‌ها دسترسی ساده دارد، بلکه اتوی لباس‌ها هم بهم نمی‌خورد.

از طرف دیگر، در بوتیک‌ها و مزون‌ها تنوع محصول بسیار مهم است و اگر نتوانید تنوع محصول را به دلیل کمبود جا در اولویت قرار دهید، مشتریان زیادی از شما خرید نمی‌کنند. استفاده از رگال لباس دیواری به شما کمک می‌کند تا در چند طبقه لباس‌های خود را آویزان کنید و مشتری آن را ببیند. پس اگر به فکر رضایت مشتریان و افزایش فروش محصولات خود هستید، پیشنهاد می‌کنیم از رگال لباس دیواری استفاده کنید.

استفاده از رگال لباس برای خانه

چگونه یک رگال لباس مناسب برای استفاده از منزل خریداری کنیم؟

اگر به دنبال خرید رگال منزل هستید، ابتدا باید نیاز خود را شناسایی کنید. سوالاتی وجود دارند که به شما کمک می‌کنند تا بتوانید رگال منزل خود را بهتر انتخاب کنید. مثلاً تعداد اعضای خانواده مسئله بسیار مهمی است! همچنین اگر رگال لباس را برای اتاق شخصی خود تهیه می‌کنید، باید بدانید که آن رگال برای فرد با چه شخصیتی است؛ مثلاً اگر شخصیت موردنظر به گونه‌ای است که لباس‌های متنوعی می‌پوشد، حتماً تعداد لباس‌هایش هم زیاد است. بنابراین رگال باید به گونه‌ای باشد که بتواند پاسخ‌گوی نیازهای آن فرد باشد. مواردی دیگر هم هستند که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

  • نوع و کیفیت ساخت رگال

در انتخاب رگال لباس باید به نوع و کیفیت آن توجه زیادی داشته باشید. نوع رگال بستگی به محل استفاده از آن دارد و کیفیت ساخت آن هم بستگی به مواد استفاده شده دارد! برای خرید رگال منزل باید توجه داشته باشید که رگال موردنظر استحکام خوبی داشته باشد تا بتواند لباس‌های شما و چوب لباسی آن را تحمل کند. گاهی اوقات افراد به برند توجه زیادی می‌کنند اما همیشه برندهای خوب رگال لباس مناسبی تولید نمی‌کنند! بنابراین بیشتر از آن که بخواهید به برند آن توجه کنید، باید به کیفیت ساخت و نوع آن توجه داشته باشید.

  • اندازه رگال

اندازه رگال و فضایی که اشغال می‌کند اهمیت زیادی در هنگام خرید رگال منزل دارد. باید توجه داشته باشید که اگر لباس‌های شما زیاد است، رگال به اندازه‌ای باشد که نیاز شما را پاسخ دهد. از طرف دیگر اگر لباس‌های شما کم است، نباید رگال بزرگی را تهیه کنید که غیر از اشغال کردن فضای اتاق فایده‌ای ندارد. همچنین اندازه رگال را متناسب با نوع استفاده از آن مثل استفاده از در منزل یا بوتیک انتخاب کنید.

  • طرح رگال

رگال‌ها انواع متفاوتی دارند که کاربرد هر یک از آن‌ها هم متفاوت است. مثلاً رگال‌هایی که داخل منزل استفاده می‌شوند معمولاً با رگال‌های داخل مزون متفاوت هستند. ابتدا باید نوع مصرف خود را به خوبی بشناسید و سپس طرح موردنظر خود را انتخاب کنید.

  • قیمت رگال

یکی دیگر از مسائل بسیار مهم در هنگتم خرید رگال لباس دیواری قیمت آن است. هنگام خرید رگال منزل باید توجه کنید که همیشه برند خوب به معنای بهترین انتخاب نیست! گاهی اوقات برندهایی که کمتر معروف هستند، رگال‌های بهتر با قیمت کمتری در اختیار شما قرار می‌دهند که طبیعتاً انتخاب چنین رگال‌هایی بسیار مناسب است.

انواع رگال لباس و کاربرد هر یک از آن‌ها

رگال‌ها بسته به نوع و کاربرد آن‌ها در انواع مختلفی وجود دارند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • رگال لباس فلزی
  • رگال لباس چوبی

همچنین بر اساس مدل آن‌ها هم به دسته‌های مختلف تقسیم می‌شوند که هنگام خرید باید متناسب با نوع کاربرد و انتظار خود آن را تهیه کنید.

نتیجه‌گیری

اگر به دنبال خرید رگال منزل هستید، با توجه به موارد بالا می‌توانید انتخاب خوبی داشته باشید. در نهایت باید توجه کنید که رگال لباس دیوار و انواع دیگر آن، سال‌های زیادی مورد استفاده شما قرار می‌گیرد؛ بنابراین باید به جنس و استحکام آن بیشتر از موارد دیگر توجه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *