مقالات

تفاوت رگال ثابت و رگال متحرک

خرید آنلاین رگال لباس

تا بحال وارد فروشگاهی شده اید که انواع رگال ها را در خود جای داده باشد؟ برخی فروشگاه ها با استفاده از همین رگال ها از تمامی بخش های فروشگاه خود به بهترین نحو استفاده می کنند. رگال های امروزی با قابلیت های متنوعی که دارند سبب شده اند که یافتن و نگهداری البسه راحت تر شده است. برخی از این قابلیت ها عبارتند از: جمع شدن، چرخ دار بودن، یک ردیفی یا چند ردیفی و …

استفاده از رگال تنها با فروشگاه ها ختم نمی شود، بلکه در منازل نیز می توان از ان ها استفاده کرد. با توجه به این که کد دیواری خانه های امروزی از فضای چندانی برخوردار نیست و قرار دادن تمامی لباس ها در آن مشکل است، استفاده از رگال لباس با توجه به فضای موجود و انتخاب بهترین نوع رگال برای لباس های شما، تا حد قابل توجهی مشکلات کمدهای کوچک هر خانه را رفع کرده است.

در این بخش می خواهیم در مورد انواع رگال و تفاوت آن ها با یکدیگر صحبت کنیم. تا اینتهای این مقاله با با رگل خاص همراه باشید تا بهترین رگال را برای فروشگاه و یا منزل خود خریداری کنید.

 

انواع رگال

اگر به عکس های قدیمی نگاه کنید تنها یک نوع رگال در فروشگاه ها استفاده می شد که رگال ثابت بود. ولی امروزه انواع و اقسام رگال در ابعاد و اندازه های مختلفی روانه بازار شده است که شما می توانید با توجه به مکان مورد استفاده رگال خود را خریداری کنید. در این بخش تنها رگال های معروف برای شما شرح داده می شود.

 • رگال ثابت

یکی از بهترین نوع رگال ها که برای فروشگاه ها و به آماده‌ی ارسال برای مصارف خانگی مورد استفاده قرار می گیرد، رگال ثابت است که به صورت غیر متحرک روی زمین جای می گیرد. برخی از این رگال ها دارای چرخ هستند که می توان چرخ آن را ثابت یا متحرک کرد که در جابجایی کمک شایانی به شما می کنند.

 • رگال گردان

حتما رگال گردان را در انواع فروشگاه ها مشاهده کرده اید. مغازه هایی که به خاطر کمبود جا یم توانند از یک رگال مستقیم استفاده کنند ولی تنوع لباس های آن ها زیاد است و به فضای بیشتری نیاز دارند؛ معمولا از رگال گردان استفاده می کنند. این رگال دارای تعدادی شاخک همراه با گیره می باشد که برای آوزیان کردن تعداد زیادی از انواع لباس ها کاربرد دارد. این رگال حتی برای مصارف شخصی و در منزل نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد و برای مکان هایی که فضای کمی دارند بسیار مناسب است.

 • رگال دیواری

اگر محدودیت محیطی دارید و یا اینکه می خواهید لباس های خود را به صور تفکیک شده قرار دهید نیاز به رگال های کوچک و جمع و جوری دارید که فضای زیادی را از شما نگیرد.در این حالت رگال دیواری مناسب ترین گزینه است. ولی دقت کنید که رگال دی.اری بر خلاف رگال ثابت و یا گردان حجم کمتری از لباس را در بر میگیرد. این رگال گزینه مناسبی برای منازل نیست.

 • رگال سقفی

نوعی رگال جدید که در فروشگاه های کمتری آن را مشاهده کرده اید و در واقع یک مدل جدید برای جلب توجه است. این نوع رگال مانند لوستر از سقف آویزان می شود. رگال سقفی نیز در مدل های متنوعی وجود دارد که از جمله آن ها می توان به رگال سقفی میله ای، دایره ای، گلدانی و … اشاره کرد. طراحان در تلاشند که مدل های شیک و جدیدی برای شما طراحی کنند که می توانید از طریق رگال خاص این مدل ها را مشاهده کنید.

 • رگال میله ای

بانوان معمولا به دنبال محصولاتی هستند که علاوه بر کیفیت و قیمت مناسب کارایی بالایی داشته باشند. رگال میله ای در این حالت بهترین  گزینه محسوب می شود. رگال میله ای می تواند برای منازل و فروشگاه ها استفاده شود. رگال میله ای نیز در دو مدل تولید می شود، ایستاده و سقفی که بر حسب نیز و محل قرارگیری رگال می توانید یکی از این دو مدل را انتخاب کنید. فرق این دو مدل رگال در ابعاد و اندازه میله های می باشد که بر حسب نیاز می توانید یکی از این دو مدل را انتخاب کنید.

 • رگال قوطی

تابحال نام این رگال شنیده اید؟ احتمال بارها این مدل رگال را در فروشگاه های مختلف دیده اید ولی نام آن را نشنیده باشید. این نوع رگال که می تواند در منازل و بوتیک ها مورد استفاده قرار گیرد؛ چارچوبی شبیه به قوطی دارد و توسط میله های مستحکم ساخته شده است. با توجه به محل قرارگیری این نوع مدل به صورت افقی و یا عمودی می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

 

مزایای استفاده از رگال

 • رگال ها وزن کمی دارند و به راحتی قابلیت جابجایی دارند.
 • نوعی جالباسی کم جا برای استفاده در منازل می باشند.
 • رگال ها انواع مختلفی دارند و می توانند برای مصارف مختلفی مورد استفاده قرار گیرند.
 • با داشتن تنها یک رگال متناسب با لباس های خود می توانید از چروک شدن آن ها جلوگیری کنید.
 • رگال ها به دلیل اندازه های مختلف می توانند در بوتیک ها مورد استفاده قرار گیرند که سبب بهتر دیده شدن لباس می شوند.

 

اجزای تشکل دهنده رگال چیست؟

اجزای تشکیل دهنده رگال ها کمی با هم متفاوت است ولی با یک نگاه کلی می توان گفت تا حدودی اجزای آن ها شبیه به هم است.

 • چارچوب رگال

هر رگالی یک پایه و یک چارچوب دارد تا بتواند وزن لباس را تحمل کد و در عین حال خودش وزن کمی داشته باشد که به راحتی بتوان آن را جابجا کرد. میله هایی که برای رگال استفاده می شوند با وجود اینکه به راحتی خم نمی شوند ولی وزن سبکی دارند و وزن لباس ها را تحمل می کنند.

 • شاخک رگال

برای آویزان کردن لباس روی رگال نیاز به برخی شاخک ها است که لباس ها را روی رگال از هم تفکیک کند و روی رگال شلوغ و شلخته دیده نشود. شاخک های رگال نیز انواع مختلفی دارند از جمله آن ها می توان به شاخک دیواری، پانچی، توری و … اشاره کرد.

 

رگال ثابت و متحرک چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

تا اینجا در مورد انواع رگال و کاربرد آن ها صحبت کردیم. در ابتدای مقاله اشاره شد که برخی رگال ها می توانند چرخ داشته باشند و در سطح زمین به راحتی جابجا شوند و یا اینکه ثابت باشند و جابجا نشوند. شما می توانید بر حسب نیاز خود در منزل یا فروشاه رگال ثابت و یا رگال متحرک سفارش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.