راهنمای خرید

چند ایده برای دکوراسیون فروشگاه بزرگ پوشاک

ایده برای دکوراسیون فروشگاه بزرگ پوشاک

یکی از مشاغل پر سود را می توان فروش پوشاک عنوان کرد. کسانی که فروشگاه های پوشاک دارند عمدتا به دنبال جذب مشتری بیشتر هستند. در این بازار داغ فروشگاهی بیشترین مشتری را کسی جذب می کند که زیباترین و منحصر به فرد ترین دکوراسیون را داشته باشد.

دوست دارید تحولی در فروش و جذب مشتری داشته باشید؟ دنبال ایده های خارق العاده هستید؟ با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا ایده های جذاب دکوراسیون مغازه بزرگ و کوچک در سبک های متفاوت را بررسی کنیم. ایده برتر خود را با ما پیدا کنید.

چرا طراحی دکوراسیون فروشگاه های پوشاک مهم است؟

چیزی که ما را در نگاه اول ترغیب می کند وارد فروشگاه های پوشاک شویم طراحی دکوراسیون آن است. به اندازه ای ظاهر مغازه مهم است که حتی اگر ما قصد خرید نداشته باشیم در ذهن ماندگار می شود و دفعه بعد به آن مغازه سر می زنیم. وقتی طراحی به صورت حرفه ای و جذاب انجام شود مشتری احساس خوشایندی دریافت خواهد کرد که بر روی فروش تاثیر گذار است.

چرا طراحی دکوراسیون فروشگاه های پوشاک مهم است؟

بنابراین اگر به دنبال رونق کسب و کار خود هستیم نباید از اهمیت دکوراسیون غافل شویم. لازم به ذکر است که دکوراسیون مغازه بزرگ با مغازه کوچک متفاوت است و استانداردهای زیبایی جدایی دارند. در ادامه بیشتر به نکات مهم دکوراسیون مغازه بزرگ پوشاک می پردازیم.

3 نکته قبل از طراحی دکوراسیون مغازه بزرگ پوشاک

در طراحی و دیزاین دکوراسیون مغازه بزرگ و کوچک پوشاک توجه به جزئیات حرف اول را می زند. در طراحی دکوراسیون فروشگاه بزرگ پوشاک از آنجایی که یک کار حرفه ای با ماهیت کاملا تجاری است بنابراین باید کاربردی طراحی شود. این کار به جزئیات محصولات و همچنین امکانتی که در دسترس است بستگی دارد. پس قبل از اینکه دست به طراحی بزنید فاکتور های زیر را بررسی کنید:

  • نوع لباس ها و اکسسوری ها
  • قیمت تعین شده
  • میزان لوکس یا متداول بودن کالا
  • میزان فضای موجود
  • ویترین
  • انبار کالا
  • اتاق پرو لباس
  • ساختار معماری فروشگاه
  • و…

شما باید به دقت ارزیابی کنید که چه چیزی دارید، چقدر بودجه کنار گذاشته اید و می خواهید به چه هدفی برسید تا در نهایت با بررسی مدل های مختلف بهترین سبک دکوراسیون را انتخاب کنید.

نکات مهم در دکوراسیون فروشگاه بزرگ پوشاک

پارامترهای گوناگونی را باید در هنگام طراحی دکوراسیون مغازه پوشاک بزرگ لحاظ کنیم. این نکات برای جذب مشتری بیشتر از اهمیت بالایی برخوردار هستند. در ادامه سعی می کنیم این نکات مهم را بررسی کنیم. با رعایت این پارامترها باعث رونق کسب و کار خود شوید.نکات مهم در دکوراسیون فروشگاه بزرگ پوشاک

نورپردازی

نورپردازی یکی از نقاط مهم در طراحی دکوراسیون مغازه پوشاک بزرگ است. بدون شک نورپردازی استاندارد و عالی می تواند وجه تمایز خوبی میان شما و رقیبانتان باشد.

نورپردازی می تواند بر روی احساسات مشتریان شما اثر بگذارد و به فروشگاه شما حس و حال و انرژی خوبی بدهد. برای بیشترین بهره وری از نورهای بسیار زیاد و بسیار کم بپرهیزد و سعی کنید نورپردازی به شکل کاملا متعادل و به شکلی دلپذیر و ملایم باشد. نور فضا نباید مشتری را اذیت کند.

دسترسی آسان به کالای مورد نیاز مشتری

شما باید طوری اجناس را بچینید که کالاهای مورد نیاز مشتریان به راحتی قابل دسترس باشد. اینکه مشتری بتواند به سادگی به اجناس دسترسی داشته باشد حس مطلوبی را در او به وجود می آورد. مشتری باید در فروشگاه برای خرید احساس راحتی کند تا به خرید ترغیب شود و باز هم فروشگاه شما را برای خرید انتخاب کند.

ورودی فروشگاه

ورودی فروشگاه مرز بین شما و مشتریانتان است. از این جهت شما باید به ورودی فروشگاه خود توجه کنید. ورودی یک فروشگاه اولین مواجه مشتری با کسب و کار شما است مشتری ها اغلب در همان ورودی یک نظر کلی به تمام فروشگاه شما می اندازند و بررسی می کنند که آیا می توانند نیاز خود را اینجا برآورده کنند یا خیر. ورودی باید جذاب و زیبا طراحی شود. در طراحی دکوراسیون مغازه پوشاک بزرگ حتما باید استانداردهای موجود را در مورد ورودی فروشگاه لحاظ کرد.

اتاق پرو

در بحث دکوراسیون مغازه پوشاک چیزی که بسیار مهم و کلیدی است اتاق پرو است. تمام کسانی که لباس می خرند قطعا یکبار باید لباس را بپوشند تا از اندازه و تن خور آن مطمئن شوند. شما تصور کنید وارد فروشگاهی شدید لباس خود را یافتید و حالا می خواهید آن را پرو کنید اما مکان مناسبی پیدا نمی کنید. این تجربه تلخ می تواند مشتری را فراری دهد!

بنابراین یک فضای مناسب و راحت را برای تست لباس مشتری در نظر بگیرید. مشتریان شما این ریزه کاری ها را به خوبی درک و ارزیابی خواهند کرد و قطعا این ارزیابی در خرید مجدد از فروشگاه شما تاثیرگذار خواهد بود.

مدیریت فضای فروشگاه

اصلی ترین و کلیدی ترین نکته در در طراحی دکوراسیون مغازه پوشاک توجه به فضا است. فضای مغازه شما کوچک است یا بزرگ؟ اینکه چه اندازه فضا در اختیار دارید باعث می شود تا انتخاب های متفاوتی برای مدیریت فضا داشته باشید.

مثلا برای مغازه های کوچک عموما قفسه های رنگی و شلف فلزی ایستاده زیبا پیشنهاد می شود این در حالی است که شاید ما در دکوراسیون مغازه پوشاک بزرگ از این المان ها استفاده نکنیم و ایده های دیگری برای چیدمان و نظم دهی اجناس استفاده کنیم.

مدیریت فضای دکوراسیون مغازه بزرگ

ویترین فروشگاه

ویترین گل سر سبد دکوراسیون مغازه پوشاک بزرگ و کوچک است. ویترین ها نقش مهمی در جذب مشتری دارند. ویترین نمادی از سبک طراحی و اجناسی است که در مغازه دارید بنابراین کاملا واضح است که مشتری بر اساس ویترین قضاوت خواهد کرد که آیا کالای مورد نیاز خود را در مغازه شما پیدا خواهد کرد یا نه. طراحی این قسمت باید طوری باشد که بیشترین سلیقه را پوشش بدهد به اصطلاح سلیقه عمومی را در بر بگیرد. طراحی باید حرفه ای و نزدیک به سبک کاری شما باشد.

کفپوش مناسب

آخرین نکته که به آن کمتر توجه می شود کفپوش فروشگاه است. انتخاب یک کفپوش مناسب می تواند زیبایی فروشگاه شما را چند برابر کند و فضا را بسیار دلچسب نشان بدهد. کفپوش های زیبا باعث می شوند تا مشتری از قدم زدن در فروشگاه شما لذت ببرد. هر چقدر بیشتر در فروشگاه شما باشند امکان تماشای اجناس بالا می رود و در نتیجه شانس خرید افزایش پیدا می کند. یادتان نرود تمیزی کفپوش ها بسیار در جلب رضایت مشتری اهمیت دارد بنابراین در انتخاب رنگ، جنس، طرح کفپوش ها نهایت دقت و سلیقه را به کار ببرید.

طراحی دکوراسیون مغازه پوشاک بزرگ بانوان

خانم ها عاشق گشت و گذار در فروشگاه ها هستند. خرید لباس یکی از لذت بخش ترین کارها برای بانوان است. قبل از اینکه وارد فروشگاه شما شوند از فروشگاه های مختلف دیدن کرده اند و اجناس مختلفی را امتحان کرده اند بنابراین طراحی دکوراسیون مغازه پوشاک بزرگ شما باید طوری باشد که از سایر رقبا بهتر و متمایز باشد. تنها در صورت منحصر به فرد بودن است که در ذهن آنها ثبت و ماندگار می شوید. در دکوراسیون فروشگاه بزرگ پوشاک آن هم برای بانوان بهتر است از رنگ های روشن و شاد استفاده کنید.

نکات مهم در دکوراسیون پوشاک بانوان

توجه داشته باشید که خانم ها نسبت به آقایان در خرید بسیار مشکل پسند و نکته سنج هستند. برای تبدیل مشتریان خود به مشتریان دائم و وفادار باید به گونه ای فضای داخلی فروشگاه خود را بچنید که از هر لحاظ برای یک خانم جذاب باشد. لباس های مختلف با طرح های متفاوت را در دسترس قرار دهید. اجناس خود را طبق مد روز بچینید. مد برای خانم ها بسیار مهم است.سعی کنید شاهکار های فروشگاه خود را پشت ویترین بگذارید. جدیدترین و به روز ترین محصولاتتان را در ویترین قرار دهید. دکوراسیون به روز و مدرن می تواند باعث جلب توجه مشتریان خانم شود.

طراحی دکوراسیون مغازه پوشاک بزرگ آقایان

با توجه به روانشناسی آقایان در بیشتر طراحی های داخلی فروشگاه پوشاک آقایان استفاده از سبک های کلاسیک متداول است. بسیاری از برندها سبک کلاسیک با رنگ های تیره را برای دکوراسیون فروشگاه بزرگ پوشاک آقایان پیشنهاد می دهند.

این تکنیک برای مراکزی که ارائه دهنده لباس های مجلسی و رسمی آقایان هستند بسیار مورد پسند و کاربردی است. در چیدمان فضای فروشگاه پوشاک آقایان دقت کنید که شلوغ نباشد. آقایان از شلوغی بیزار هستند. برای ویترین طوری برنامه بریزید که مخاطب را دعوت به فروشگاه کند. لباس ها را با نظم و هماهنگی به طوری که کاملا در دسترس باشند بچینید.

طراحی دکوراسیون مغازه پوشاک بزرگ آقایان

نکته مهم در دکوراسیون پوشاک آقایان

دکوراسیون فروشگاه بزرگ پوشاک آقایان باید حسی از اقتدار و غرور داشته باشد. محیطی مطلوب برای تمامی آقایان. در انتخاب المان های دکوراسیون حتما به استایل مشتری، زندگی، سن و سال او توجه کنید. دکور بوتیک های مردانه بیشتر جوان پسند هستند و اغلب مردان سن بالا اینگونه سبک ها را دوست ندارند. توجه به سن مشتریان خود باعث می شود تا انتخاب درست تری برای دکوراسیون و جذب مشتری داشته باشید.

نکته مهم در دکوراسیون پوشاک آقایان

طراحی دکوراسیون مغازه پوشاک کودکان

دیزان فروشگاه کودکان کاملا متفاوت از بزرگسالان است. دکوراسیون فروشگاه بزرگ پوشاک بچگانه باید طوری باشد که کاربر را وارد دنیای دوست داشتنی کودکان کند. در طراحی چنین فضاهایی استفاده از رنگ های شاد، نورپردازی های پر انرژِی و استفاده از المان های کودکانه توصیه می شود.

درست است که کودکان همراه بزرگترهای خود به خرید می آیند اما هر فردی کودک درونی دارد که هنوز با دیدن وسایل بچگانه ذوق می کند. دکوراسیون شیک و جذاب خیلی راحت می تواند کودک و والدین را جذب کند. جذابیت ویترین نقطه مرکزی در دکوراسیون فروشگاه بزرگ پوشاک بچگانه است.

طراحی دکوراسیون مغازه پوشاک کودکان

نکته مهم در دکوراسیون پوشاک کودکان

برای جذاب کردن دکوراسیون پوشاک کودکانه پیشنهاد می شود از عناصری که کودکان به آن علاقه دارند استفاده کنید مانند شخصیت های کارتونی، اسباب بازی ها و رنگ های پرطرفدار بچگانه. استفاده از ترکیب رنگی شاد و جذاب در دکور فروشگاه باعث جذب مشتریان کوچولوی شما خواهد شد.

رنگ ها را با استفاده از یک نورپردازی بی نظیر تکمیل کنید و یک فضای زیبا و چشم نواز را به وجود آورید. مغازه شما باید محیطی شاد، کودکانه و پر انرژِی باشد.

نکته مهم در دکوراسیون پوشاک کودکان

هزینه های دکوراسیون فروشگاه بزرگ پوشاک

در مورد هزینه ها باید بگوییم که بیشتر به نوع و جنس کالایی که قرار است به فروش برسد و همچنین مقدار بودجه شما بستگی دارد. در صورتی که پوشاک مجلسی می فروشید باید به فکر یک دکور لوکس و جذاب باشید.

دکور می تواند بسیار در فروش شما و دیده شدن کالای شما موثر باشد. هرچقدر که کالای اورجینال، با کیفیت و مد روزی داشته باشید اما نتوانید آن را خوب به مشتری معرفی کنید باعث کم ارزشی آن کالا می شوید. بنابراین حتما سعی کنید دکوری متناسب با کالا و بودجه خود داشته باشید. در بیشتر مواقع حتی می توان با خلاقیت و سلیقه و کمترین هزینه دکوری ایده آل داشت. نگران هزینه ها نباشید و به فکر رونق کسب و کار باشید.

سخن آخر

اولین قدم برای شروع کسب و کار داشتن یک دکوراسیون جذاب و منحصر به فرد است. دکوراسیون فروشگاه بزرگ پوشاک با دکوراسیون های مغازه های کوچک متفاوت است همچنین با توجه به اینکه فروشگاه پوشاک زنانه است یا مردانه طراحی دکوراسیون آن متفاوت خواهد بود.

ما در این مقاله سعی کردیم پارامترهای مهم را به صورت کلی معرفی کنیم. هر کدام از پارامترها ها شامل صد ها طرح، سبک و مدل می شود که انتخاب آن نیاز به تخصص و خلاقیت دارد. برای آنکه پول، وقت و انرژی شما بیشترین و بهترین نتیجه را داشته باشد پیشنهاد می شود از یک گروه حرفه ای برای این کار استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *