راهنمای خرید

دکوراسیون خانه های کوچک با وسایل ساده

دکوراسیون خانه های کوچک با وسایل ساده

با افزایش شهرنشینی، نیاز به مسکن و هزینه های غیره باعث شده است که از آن خانه های بزرگ و دلباز ویلایی به خانه های کوچک آپارتمانی نقل مکان کنیم. شاید فکر کنید دکوراسیون آپارتمان های نقلی و کوچک کار سختی است.

شما باید از خیر خیلی از وسایل بگذرید و انتخاب های هوشمندانه ای برای چیدمان وسایل داشته باشید. دوست دارید آپارتمان کوچک خود را به طور زیبا و دلنشین بچینید؟ بیشترین بهره را از فضا ببرید و حسی مطلوب از خانه خود داشته باشید؟ ما در این مقاله به شما یاد می دهیم تا با استفاده از وسایل ساده دکور منزل کوچک خود را بچینید. تا انتها همراه ما باشید.

قدم اول دکوراسیون منزل کوچک

از آنجایی که ما در خانه های کوچک محدودیت فضا داریم نمی توانیم از هر وسیله ای استفاده کنیم. قدم اول در دکوراسیون منزل کوچک خرید نکردن است. بله درست متوجه شدید قبل از اینکه به خرید بروید و با انبوهی از وسایل غیر کاربردی برگردید 24 ساعت به خود زمان بدهید. آیا واقعا به آن وسیله نیاز دارید؟ در صورتی که پاسخ شما بله بود به بازار بروید. فضای شما کوچک است برای کنترل بهم ریختگی ها لازم است تا از وسایل غیر ضروری اجتناب کنید.

برای حفظ نظم مهارت های سازمانی خوب را یاد بگیرید. همه چیز با یک هدف شروع می شود و آن سامان دهی یک فضای کوچک برای داشتن بیشترین بهره وری و آرامش است. خب بعد از قدم اول وقت آن است تا باهم سراغ معرفی المان های موثر بر فضاهای کوچک برویم.

قدم اول دکوراسیون منزل کوچک

استفاده موثر از دیوارها در دکور منزل کوچک

دیوارها یکی از پارامترهای مهم و کاربری در چیدمان دکوراسیون منزل کوچک است. به جای تمرکز بر کف خانه نگاهی به دیوارها بیاندازید. دیوارها محل مناسبی برای قرار گیری وسایل مختلف هستند. می توانید کتاب ها، لوازم خانگی، گلدان ها، قفسه ها را روی دیوار نصب کنید. استفاده از دیوار ها در دکوراسیون خانه های کوچک با وسایل ساده بسیار پر اهمیت است.

در کنار و بالای مبلمانی که به دیوار نزدیک است از شلف ها استفاده کنید و به راحتی وسایل خود را روی آن قرار دهید. کسانی که دچار کمبود جا و فضا هستند حتما از جادوی طاقچه ها و قفسه های دیواری و شلف فلزی ایستاده استفاده کنند. به محض استفاده از این المان ها خواهید دید که چقدر فضا منظم تر و بازتر شده است.

انتخاب پرده برای دکور منزل کوچک

یکی از رازهای مهم در دکوراسیون خانه های کوچک با وسایل ساده استفاده مناسب از پرده ها است. پرده ها می توانند نقش کلیدی در بزرگ تر یا کوچک تر نشان دادن فضا داشته باشند. متخصصان طراحی دکور داخلی پیشنهاد می دهند برای خانه های کوچک پرده های بلند انتخاب کنید و پرده ها را نزدیک به سقف نصب کنید. با این کار فضای خانه بزرگ تر دیده می شود. حتما در انتخاب رنگ پرده دقت کنید با وسایل خانه هماهنگی و هارمونی داشته باشد. رنگ موضوع دومی است که نقش مهمی در بزرگتر دیده شدن فضا دارد.

استفاده از آینه در دکور منزل کوچک

به کار بردن آینه در دکوراسیون منزل کوچک ترفند موثری برای بزرگ تر کردن فضا است. آینه ها باعث انعکاس نور و تصویر می شوند همین امر موجب بزرگ تر دیده شدن خانه می شود.

شما می توانید از آینه ها در نقاط مختلف خانه استفاده کنید مثلا یک آینه قدی فلزی را در راهرو قرار دهید و یا از آینه های کوچک با طرح های خاص برای تزئین نشیمن و اتاق خواب استفاده کنید. حقیقتا آینه ها نقش موثری در دکوراسیون خانه های کوچک با وسایل ساده دارند.

استفاده از آینه در دکور منزل کوچک

انتخاب فرش با ابعاد و رنگ مناسب

فرش ها جزو وسایل ثابتی است که در هر خانه ای باید باشند. برای اینکه بتوانید فضای خانه را بزرگ تر نشان دهید یک راهکار ساده اما موثر وجود دارد. فرش خود را متناسب با ابعاد خانه انتخاب کنید. سعی کنید فرشی را انتخاب کنید که تمام کف خانه را بپوشاند و مبل ها روی آن قرار بگیرد. این کار باعث می شود تا فضا بزرگتر دیده شود. حتما در انتخاب فرش به رنگ و طرح آن توجه کنید از طرح های شلوغ بپرهیزید و سعی کنید رنگ فرش را متناسب با دکوراسیون خانه انتخاب کنید.

فضای نشیمن در دکوراسیون منزل کوچک

نشیمن قلب یک خانه است؛ جایی برای دورهمی خانوادگی، بازی کردن، تلوزیون دیدن و گذران اوقات فراغت است. نوع چینش نشیمن بسیار اهمیت دارد. اتاق نشیمن جزو مکان های پر رفت و آمد است بنابراین نهایت ذوق و سلیقه را باید برای آن به کار برد. از طرفی در خانه های کوچک فضای نشیمن را طوری باید بچینید که یک کانون گرم و لذت بخش باشد. بهتر است از وسایل ساده، جمع و جور و صمیمی استفاده کنید. سبک مینیمال برای مبلمان و چینش اتاق نشیمن خانه های کوچک جزو پیشنهادهای اصلی می باشد.

فضای نشیمن در دکوراسیون منزل کوچک

وسایل چند منظوره در دکوراسیون منزل کوچک

یکی از نکات هوشمندانه در دکوراسیون خانه های کوچک با وسایل ساده استفاده از وسایل چند منظوره است. شما قرار نیست وسایل زیادی بخرید و فضای محدودی دارید بنابراین می توانید از وسایل چند منظوره کمک بگیرید. به طور مثال به جای خریدن یک جلو مبلی ساده می توانید میزی بخرید که جای بیشتری داشته باشد و بتوانید چند وسیله را درون آن قرار دهید. می توانید میزهای عسلی چند تکه استفاده کنید. این میزهای کوچک بسیار کاربردی می باشند. هر موقع که نیاز داشتید از آن استفاده کنید و بعد دوباره سر جای خود برگردانید؛ بسیار کم جا هستند و نیاز به اشغال فضای زیادی ندارند.

می توانید از مبلمان L شکل استفاده کنید، مبلمانی که در مواقع نیاز تبدیل به تخت مهمان شود. استفاده از وسایل چند منظوره بهترین راهکار برای مدیریت فضا می باشد.

شلف های دیواری

قبلا راجع به اهمیت استفاده و بهره برداری از دیوارها گفتیم. یکی از وسایل کاربری که می تواند به شما در این زمینه کمک کند شلف ها هستند. ممکن است شما عاشق داشتن کتابخانه باشید اما حقیقت این است که کتابخانه ها فضای زیادی را اشغال می کنند و برای ساختمان های کوچک توصیه نمی شوند. در عوض ما به شما استفاده از شلف ها را پیشنهاد می کنیم. شلف ها گزینه مناسب برای نگهداری از کتاب ها و هر وسیله ای که می خواهید هستند. استفاده از شلف ها باعث باز شدن فضا و نظم بیشتر می شود.

استفاده از پاف ها منازل کوچک

در آپارتمان های کوچک معمولا برای اتاق نشیمن از یک مبل دو نفره استفاده می کنند. این مبل می تواند نیاز ساکنین خانه را برآورده کند اما اگر مهمان بیاید چه؟ در چنین موقعیت هایی پاف ها بهترین گزینه هستند. پاف راه حلی برای مهمانی می باشد. آن ها را از کمد خارج کنید و در طول مهمانی در اختیار مهمان قرار دهید و پس از اتمام مهمانی دوباره آن ها را داخل کمد قرار دهید. به همین آسانی می توانید از پس دورهمی های خود بر آیید.

چیدمان اتاق خواب در منازل کوچک

اتاق خواب یکی از فضاهای آرامش بخش در هر خانه ای است به همین دلیل چیدمان این بخش نیز حائز اهمیت است. برای اینکه یک اتاق خواب دلچسب در یک منزل کوچک داشته باشید بهتر است چند موردی که در ادامه گفته می شود را رعایت کنید.

تاج تخت

موردی که در هر اتاق خواب بیشتر به چشم می خورد تاج تخت خواب است. از آنجایی که خانه شما کوچک است طبیعتا اتاق شما نیز کوچک است بنابراین تخت های کانوپی و کلاسیک با تاج های بلند از وسایل شما خط می خورند. به جای این نوع از تخت ها باید دنبال تخت های ساده تر باشید. می توانید خودتان یک هدبور بسازید و آن را تزئین کنید. یک تخته زینتی را با سلیقه خود آراسته کنید و به دیوار پشت تخت خواب اضافه کنید. شما با وسایل ساده می توانید ترفندهای جذابی برای دکور منزل کوچک بزنید.

چیدمان اتاق خواب در منازل کوچک

بالشتک های اضافی

بالشتک های اضافی روی تخت خواب یکی از گزینه های جذابی است که می توانید وارد دکوراسیون خود کنید. شما می توانید با استفاده از کوسن ها و بالشتک های رنگی رنگی فضای اتاق را بهتر کنید. با کمترین هزینه جلوه ای خوب به اتاق خواب بدهید.

میزهای کوچک

در بیشتر مواقع اتاق خواب هرکسی محلی امن و آرام برای انجام کار و فعالیت های مورد علاقه است. بیایید با اضافه کردن میزهای کوچک و کم جا کمی اتاق خود را کاربردی تر کنیم. میزهای کوچک و تاشو را در کنجی از اتاق بزارید و از فضای خالی و کنج پرت اتاق خود به عنوان فضایی برای مطالعه و کار استفاده کنید.

دکوراسیون دستشویی و حمام منازل کوچک

بعد از گذشتن از نشیمن و اتاق خواب وقت آن است تا به دستشویی و حمام بپردازیم. این قسمت از خانه بسیار در نظم و نظافت خانه اهمیت دارد. برای آنکه بتوانید به این فضا سروسامان بدهید پیشنهاد می شود از وسایل ساده اما کاربردی زیر استفاده کنید.

استفاده از سبدهای نظم دهنده

نظم دهنده ها گزینه بسیار خوبی برای جا دادن انبوهی از وسایل مورد استفاده در حمام و دستشویی هستند. از آنجایی که نصب قفسه ها و کابینت های جاگیر در حمام و دستشویی خانه های کوچک امکان پذیر نیست و فضا را بیش از حد کوچک تر می کند؛ نظم دهنده ها می توانند فضا را مدیریت کنند. استفاده از سبدهای نظم دهنده حصیری هم می تواند وسایل و خرت و پرت های شما را در خود جا بدهد و هم اینکه باعث زیبایی حمام و دستشویی می شود. این ترفند ساده برای دکور منزل کوچک بسیار کاربردی است.

لوازم تزئینی

اگر بخواهیم دکور حمام و دستشویی را کامل کنیم پیشنهاد می شود از وسایل زینتی مناسب استفاده کنید مانند شمع های تزئینی معطر، گلدان های کوچک کاکتوس و موارد این چنینی. دکوراسیون خانه های کوچک با وسایل ساده آنقدر هم سخت و پیچیده نیست کافی است کمی خلاقانه به محیط خود نگاه کنید و از وسایل موجود بهره ببرید.

دکوراسیون منزل کوچک به سبک اروپایی

دکور خانه های کوچک اروپایی شامل استفاده از سبک های جدید و مدرن می شود. این سبک های مینیمال با وجود سادگی خود بسیار تجملاتی نیز هستند. استفاده از وسایلی که علاوه بر کارایی دارای کیفیت، سبک طراحی منحصر به فرد و زیبایی از جمله انتخاب های این مدل می باشد؛ یک خانه کوچک، امروزی و شیک. در دکوراسیون منازل کوچک اروپایی 2 المان مهم داریم:

  1. استفاده از رنگ آمیزی
  2. استفاده درست از نورپردازی

این دو فاکتور در طراحی دکوراسیون این خانه ها حرف اول را می زنند. استفاده از رنگ و نور حرفه ای و مناسب می تواند به زیبایی و بزرگ تر دیده شدن فضا کمک کند. سبک اروپایی سبک مورد علاقه افراد خاص پسند است.

دکوراسیون منزل کوچک به سبک اروپایی

سخن آخر

یکی از دغدغه های افرادی که در خانه های کوچک زندگی می کنند مدیریت فضا و نوع چیدمان منزل است. سردرگمی این افراد بیشتر به این دلیل است که نمی دانند از چه وسایلی و چطور استفاده کنند؛ تا هم نیازهایشان برطرف شود و هم فضایی زیبا داشته باشند. در این مقاله سعی کردیم نکات مهم در دکوراسیون خانه های کوچک با وسایل ساده را بیان کنیم.

سعی کردیم تا به شما ایده بدهیم و ذهن شلوغ شما را کمی منظم  و متمرکز کنیم. اکنون شما اصول مهم چیدمان منازل کوچک را می دانید تنها نیاز دارید کمی خلاقیت و مقداری سلیقه و ذوق به خرج دهید تا زیباترین و دنج ترین منزل کوچک را داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *