راهنمای خرید

چگونه اتاق خود را بچینیم؟ چند پیشنهاد عالی

چگونه اتاق خود را بچینیم

آیا می دانستید چیدمان اتاق خواب شما می تواند بر خلق و خو و کیفیت خواب شما تأثیر بگذارد؟ ممکن است متوجه نباشید اما این موضوع می تواند به نوعی بر سلامتی شما نیز تأثیر گذار باشد.

برای شروع و اینکه بدانیم چگونه اتاق خود را بچینیم، باید بدانید که راه درست و اشتباهی برای چیدمان اتاق خواب وجود ندارد. فقط چند نکته مهم وجود دارد که باید قبل از تصمیم گیری برای چیدمان اتاق خواب خود به شیوه ای خاص در نظر بگیرید و آن موقعیت پنجره و در، انواع فعالیت ها و همچنین انواع مبلمان و اندازه آن است.

بنابراین اگر برای شما این سوال ایجاد شده که چگونه اتاق خود را بچینیم، در اینجا چند نکته برای چیدمان اتاق خواب را آماده کردیم که به شما کمک می کنند تا اینکار را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

چیدمان اتاق خواب به روش متقارن

چیدمان متقارن اتاق خواب معمولا در هر صورت به خوبی جواب می دهد. نکته کلیدی این است که میزهای پاتختی را در هر دو طرف تخت قرار دهید. اما اگر اتاق خواب کوچکی دارید، بهتر است حداقل وسایل را حفظ کنید و فقط وسایل ضروری را برای چیدمان اتاق خواب خود تهیه کنید و از مبلمانی که فضای زیادی را اشغال می کند خودداری کنید.

 همچنین بخوانید: دکوراسیون اتاق بزرگسال

یک تخت خواب، با کشوها یا قفسه های داخلی می تواند فضای ذخیره سازی زیادی را بدون اشغال فضای داخلی اتاق، را فراهم کند و جز گزینه های خیلی مناسب برای چیدمان اتاق خواب کوچک خواهد بود. برای صرفه جویی بیشتر در فضای کف می توانید به جای چراغ ایستاده، یک چراغ آویز یا دیواری انتخاب کنید.

استفاده از تخت با فضای نشیمن در چیدمان اتاق خواب

استفاده از تخت با فضای نشیمن در چیدمان اتاق خواب

اتاق خوابی که دارای فضای نشیمن است، به شما امکان می دهد فعالیت های دیگری مانند مطالعه یا تماشای تلویزیون را به راحتی انجام دهید. این چیدمان اتاق خواب برای اتاق خوابی با فضای اضافی مناسب است.

در اتاق خواب های بزرگ می توانید یک یا دو صندلی اضافی را به همراه یک میز کوچک نیز قرار دهید تا فضایی دنج و صمیمی در اتاق خواب ایجاد کنید. برای فضای کوچکتر، یک صندلی راحتی یا یک مبل کوچک در کنار تخت قرار دهید تا میز کنار تخت بتواند به عنوان میز کنار صندلی نیز عمل کند.

طرح گوشه ای برای چیدمان اتاق خواب

طرح گوشه ای برای چیدمان اتاق خواب

اگر قرار دادن تخت در مرکز اتاق امکان پذیر نیست و به این موضوع فکر می کنید که چگونه اتاق خود را بچینیم، می توانید تخت را کنار دیوار یا پنجره قرار دهید. این نوع چیدمان اتاق خواب برای فضای کوچک مناسب است.

می توانید تخت خود را کنار دیوار قرار دهید و در انتهای دیگر یک میز پاتختی داشته باشید. این چیدمان می تواند برای تخت دو طبقه نیز به خوبی کار کند.

چیدمان اتاق خواب با فضای کار

چیدمان اتاق خواب با فضای کار

این چیدمان معمولاً مناسب افرادی است که دوست دارند در اتاق خواب خود کار یا مطالعه کنند یا برای کسانی که در یک آپارتمان یا واحدهای کوچکتر یک یا دو خوابه زندگی می کنند، گزینه ایده آلی خواهد بود.

می توانید یک میز و یک صندلی در یک طرف اتاق خواب خود نزدیک پنجره قرار دهید تا فضای کار در طول روز به خوبی روشن شود. برای صرفه جویی بیشتر در فضای موجود، می توانید مبلمان سفارشی سفارش دهید که میز کار و میز تلویزیون شما را ادغام کند.

چیدمان اتاق خواب با فضای بزرگ

چیدمان اتاق خواب با فضای بزرگ

اگر فضای بیشتری برای اتاق خواب اصلی خود دارید، می توانید فضای کاربردی مثل واکینگ کلوزت را در اتاق خواب خود طراحی و اجرا کنید. واکینگ کلوزت، یک فضای کاربردی در اتاق خواب است که اطراف آن با کمد دیواری یا انواع خاصی از رگال لباس پوشش داده شده و فضایی را برای انتخاب لباس و تعویض لباس در اختیارتان قرار می دهد.

این فضا اگرچه مستقیما در اتاق خواب اصلی قرار دارد اما می توان با استفاده از یک درب، آن را کاملا از فضای اتاق خواب جدا کنید و ظاهری یکپارچه و منظم را برای فضای اتاق خواب خود ایجاد نمایید.

فضای مشخص برای مرتب کردن وسایل در چیدمان اتاق خواب

 

فضای مشخص برای مرتب کردن پتو، بالشت و ملحفه ها

اگر تعداد زیادی پتو، بالشت و ملحفه دارید که به طور مرتب از آنها استفاده می کنید، بهتر است در هنگام فکر کردن به این موضوع که  چگونه اتاق خود را بچینیم، حتما این موارد را نیز در نظر داشته باشید و یک قفسه مناسب برای مرتب کردن پتوها نیز در نظر بگیرید.

همچنین بخوانید:  دکوراسیون اتاق جوانان

استفاده از قفسه بندی در چیدمان اتاق خواب

قفسه بندی یکی از بهترین راه ها برای نمایش آثار هنری زیبا، گیاهان آپارتمانی و کتاب هاست که اگر فضای مشخصی برای این وسایل نداشته باشید، ممکن است فضای زیادی را در کمد یا میز کنار تخت اشغال کنند.

بنابراین می توانید از شلف هایی که دارای ظاهری ساده و مینمال هستید برای این منظور استفاده کنید و بیشترین بهره وری را از دیوارها داشته باشید. همچنین قفسه های گوشه ای نیز یک راه عالی برای استفاده از فضای بدون استفاده هستند .

خلاصه مطلب

در این مقاله، نکات کاربردی را در رابطه با چیدمان اتاق خواب برایتان آماده کردیم که به شما در رابطه با این موضوع که چگونه اتاق خود را بچینیم کمک خواهند کرد.

این نکات را با توجه به فضایی که در اختیار دارید و وسایلی که قرار است در چیدمان اتاق خواب خود مورد استفاده قرار دهید، تطبیق دهید تا در نهایت به یک چیدمان عالی و خاص و در عین حال راحت و کاربردی برای اتاق خواب خود برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *