راهنمای خرید

خاص‌ترین و بهترین ایده ها برای اتاق لباس

خاص‌ترین و بهترین ایده ها برای اتاق لباس

آیا در جست و جوی ایده برای اتاق لباس هستید و می خواهید در این راستا بهترین اقدام ممکن را انجام دهید؟ در این صورت توصیه می کنیم خواندن این مطلب را از دست نداده و تا انتها همراه ما باشید، فلذا به نکات، مسائل و راهنمایی های مطلوبی اشاره کرده ایم که در ایده برای اتاق لباس بسیار مفید هستند.

وجود اتاق لباس در طراحی داخلی منازل پیش از این رواج کمتری داشت و در ترکیب خانه هایی مشاهده می شد که از فضای بزرگی برخوردار بودند، اما امروزه و با گذشت زمان علاقه مندی به وجود این بخش حتی در خانه هایی با فضای کم و کوچک، افزایش یافته است، به نحوی که می توان در خانه های متعددی اتاقی مخصوص برای لباس ها را مشاهده کرد.

اگر شما هم قصد دارید اتاقی را به طور اختصاصی برای لباس ها در نظر بگرید، مطمئناً به دنبال ایده های مناسبی هستید که بتوانید اتاقی با ظاهری زیبا و در عین حال کاربردی برای لباس ها طراحی کنید. به همین جهت ما در این متن به نکات و مسائل گوناگونی پرداخته ایم که در راستای ایده پردازی، راهنمایی های بسیار مطلوبی هستند، از این رو تا دیر نشده شما را به خواندن باقی مطالب دعوت می کنیم.

همچنین بخوانید: راهنمای خرید انواع رگال مغازه

مزیت های برخورداری از اتاق لباس

وجود یک اتاق اختصاصی برای لباس خالی از لطف نیست چرا که می توان مزیت های متعددی را در راستای برخورداری از چنین اتاقی نام برد، مزیت هایی که هر کسی را ترغیب به داشتن آن می کند.

از جمله چند مورد از این مزیت ها عبارت هستند از:

  • بارز ترین مزیت وجود چنین مکانی را می توان نظم بخشی و سر و سامان دادنِ وضعیت لباس ها معرفی کرد.
  • دسترسیِ به مراتب مطلوب تر به لباس ها و یافتنِ سریع موارد مد نظر از دیگر مزیت های جذاب وجود اتاق لباس است.
  • اتاق لباس برای کسانی که مدام در حال لباس خریدن هستند و پیشروی با مد را دوست دارند، امری ضروری است چرا که چنین افرادی به فضای زیادی برای لباس های خود نیاز دارند.
  • و …

شاید با خود بگویید برای بهره مندی از مزیت های فوق و طراحی یک اتاق مجزا برای لباس ها، فضای خانه باید بسیار بزرگ باشد، اما لازم به ذکر است افراد می توانند حتی در خانه های نُقلی و کوچک، با استفاده از یک نقشه ی مناسب اتاقی را به طور مجزا برای لباس ها اختصاص دهند و از مزیت های جذاب فوق بهره مند شوند.

البته گفتنی است که بهره مندی مطلوب از فضای منزل برای ایجاد قسمتی به عنوان اتاق لباس همگی در گرو بهره مندی از یک طراح داخلی ماهر و کار بلد است، چرا که طراحان ماهر می توانند حتی از نا مطلوب ترین فضا ها، با مهارت و ابتکار عمل خود بهترین استفاده ها را داشته باشند.

چند نکته ی مهم در راستای ایده برای اتاق لباس

در راستای ایده برای اتاق لباس بایستی نکات مختلفی را در نظر بگیرید که در ادامه به چند مورد از مهم ترین ها اشاره کرده ایم:

  • نورپردازی
  • وجود برخی از وسایل
  • شرایط قفسه بندی
  • انتخاب رنگ و ‌…

گفتنی است در ادامه هر یک از موارد نام برده شده را به طور مجزا آورده و توضیح داده ایم تا بتوانید در زمینه ی ایده برای اتاق لباس گام های بهتر و مطلوب تری بردارید.

همچنین بخوانید: بهترین رگال لباس

نورپردازی برای اتاق لباس باید چگونه باشد؟

نورپردازی از آن دست مسائل مهمی است که در طراحی اتاقی با این ماهییّت نباید در آن سهل انگاری کنید. نور اتاق لباس را بایستی طوری در نظر گرفت که لباس ها به زیبایی و کامل مشخص باشند، به طوری که نباید فقط به نور حاصل از پنجره ها اکتفا کرد و لازم است از چراغ استفاده نمود.

این را در نظر داشته باشید که نور اتاق لباس باید هنگام تاریکی هوا نیز کاملاً مناسب باشد فلذا انتخاب لباس در شب اتفاقی است که مکرراً پیش خواهد آمد‌.

وجود چه وسیله هایی در دکور اتاق لباس لازم است؟

متداول ترین سوال در راستای ایده برای اتاق لباس این است که چه وسیله هایی برای چنین اتاق هایی لازم است و باید تهیه شوند؟

به عنوان اولین و مهم ترین مورد در این رابطه بایستی به آینه اشاره کنیم. آینه را می توان مهم ترین بخش از هر اتاق لباسی معرفی کرد، تا جایی که امکان ندارد اتاق لباسی ببینید که فاقد این وسیله ی کاربردی است. علاوه بر آینه لازم است به وسیله ای اشاره کنیم که مناسب برای نشیمن است. در نظر داشتن نشیمنگاه برای اتاق لباس نیز نکته ی مهمی می باشد که نباید فراموش کنید، لذا پوشیدن بسیاری از البسه ها به آماده‌ی ارسال کفش ها مستلزم نشستن بر روی یک سطح مناسب هستند. گفتنی است از انواع و اقسام مبل ها می توان برای این امر استفاده کرد که توصیه می کنیم از سری مبل های راحتی انتخاب کنید و البته فراموش نکنید مبل مربوطه با دکور و رنگ اتاق متناسب باشد.

همچنین بخوانید: ایده برای اتاق خواب پسرانه

وضعیت قفسه بندی و کمد های اتاق لباس

بیش از پنجاه درصد از هر اتاق لباسی را کمد های دیواری و انواع قفسه ها تشکیل می دهد و به طور کلی وقتی اسمی از اتاق لباس به میان می آید مطمئناً تصویر فضایی متشکل از کمد و قفسه هایِ پر از البسه و کیف و کفش به ذهن هر کسی خطور می کند.

از این رو سوالی که اکثر متقاضیان این اتاق ها می پرسند، این است که وضعیت قفسه بندی ها و کمد ها بایستی به چه صورت باشد؟ اکثر اتاق های لباس دارای کمد هایی هستند که بدون در می باشند تا لباس ها به راحتی دیده شوند و انتخاب آن ها راحت باشد. اما گفتنی است که بود و نبود در به نظر خود شما بستگی دارد و می توانید با توجه به سلیقه ای که دارید انتخاب کنید، چرا که برخی از افراد وجود در را به دلیل یکدست کردن اتاق، گرد و غبار نگرفتن لباس ها و دلایل دیگری از این قبیل، بیشتر می پسندند.

البته لازم به ذکر است درب های شیشه ای برای کمدِ اتاق های لباس نیز گزینه ی بسیار مناسبی هستند و می توانند انتخاب مطلوبی باشند. در مورد قفسه بندی ها هم باید بگوییم که در وهله ی اول لازم است ابعاد کیف، کفش و کالا های دیگری که می خواهید در قفسه های اتاق لباس خود قرار دهید را در نظر بگیرید تا ابعاد قفسه ها متناسب با آن ها تعیین شوند.

فرایند انتخاب رنگ برای اتاق لباس

پیرامون موضوع ایده برای اتاق لباس، فرایند انتخاب رنگ مسئله ی بسیار مهمی است که به طور حتم شما هم در مورد آن سردرگم هستید و نمی دانید چه رنگی برای اتاقی با این ماهییّت مناسب تر است.

البته گفتنی است که انتخاب رنگ مسئله ای کاملاً سلیقه ای می باشد، اما اگر بخواهیم از دید یک طراح داخلی به قضیه نگاه کنیم لازم به ذکر است که در این مورد عمدتاً رنگ هایی توصیه می شوند که خنثی و یکدست هستند، فلذا چنین رنگ هایی جلوه ی لباس ها را بهتر و بیشتر نشان می دهند.

به طور کلی در طراحی اتاق لباس باید سادگی را در اولویت قرار دهید و سعی کنید از المان های اضافه استفاده نکنید. بر این اساس رنگ هایی چون سفید، خاکستری و ..‌. انتخاب های بسیار مناسبی نسبت به بقیه ی گزینه ها هستند. به لطف معماران و طراحان مدرن، اکنون می دانیم که برای داشتن یک اتاق لباس در خانه خود همیشه به فضای زیادی نیاز نیست. چرا که طرح های مدرن در فضاهایی که در راهروها یا بخشی از اتاق خواب شما هستند نیز گنجانده می شوند.

به طور کلی برای پیدا کردن ایده‌ هایی برای اتاق لباس، تنها چیزی که باید در نظر داشته باشید این است که این اتاق، چگونه با سبک شخصی شما مطابقت داشته باشد! اینکه فضای شما چقدر بزرگ یا کوچک باشد، مهم نیست، زیرا همیشه ایده هایی برای اتاق لباس وجود دارد که برای فضای شما نیز قابل انجام است.

در ادامه با ما همراه باشید تا ایده هایی برای اتاق لباس را ببینید تا بهترین ایده برای اتاق لباس خود را پیدا کرده و آن را طراحی و اجرا کنید.

همچنین بخوانید: بهترین ویترین مغازه لباس

نمونه هایی از بهترین ایده ها برای اتاق لباس

در این بخش، چند نمونه و طرح منحصر به فرد اتاق لباس، از گزینه ‌های سفارشی و لوکس، تا ایده برای اتاق لباس کوچک که در امتداد اتاق خواب ایجاد شده و طرح‌ های مدرن و مینیمال و غیره را آماده کردیم که می تواند برای انواع خانه ها مناسب باشد.

ایده برای اتاق لباس کوچک با استفاده از قفسه های باز

ایده برای اتاق لباس کوچک با استفاده از قفسه های باز

اگر شما فردی هستید که دوست دارید هنگام لباس پوشیدن همه چیزهایی را که دارید را ببینید، سبک قفسه بندی باز برای طراحی اتاق لباس همان چیزی است که به آن نیاز دارید.

قفسه ‌های باز زیبا و کنار هم به شما اجازه می ‌دهند به یکباره نگاهی به لباس ‌ها، کفش ‌ها و سایر لوازم جانبی خود بیندازید و در حین تصمیم‌ گیری در مورد انتخاب لباس و اکسسوری های مورد نیاز برای استایل خود، دید واضحی از همه چیز به شما ارائه می ‌دهند.

ایده برای اتاق لباس با نمای شیشه ای

ایده برای اتاق لباس با نمای شیشه ای

درهای روی کمد لباس می توانند ظاهر طراحی اتاق لباس را شیک تر کرده و یا آن را خراب کنند. در حالی که چوب جامد و سایر فلزات انتخاب های رایج  برای درب کمد لباس هستند، اما می توانید چیزی را انتخاب کنید که با دید خلاقانه شما مطابقت داشته باشد.

به عنوان مثال می توانید از درب های شیشه ای برای کمد های اتاق لباس استفاده کنید و ظاهری باطراوت و خاص را برای این فضا ایجاد کنید. این درها نه تنها خیره کننده به نظر می رسند، بلکه بدون نیاز به باز کردن درها، دید کاملی را به داخل کمد لباس نیز به شما می دهند.

همچنین پیشنهاد می شود که قاب درها را فلزی و به رنگ طلایی، نقره ای یا مسی انتخاب کنید و از این طریق به ضریب دلربایی اتاق لباس خود اضافه کنید.

ایده برای اتاق لباس با استفاده از رگال لباس

ایده برای اتاق لباس با استفاده از رگال لباس

از دیگر گزینه های بسیار جذاب و ترندی که می توانید برای طراحی اتاق لباس از آن استفاده کنید، رگال لباس است که خوشبختانه امروزه نمونه های بسیار خاص و جذابی از ان مطابق با سلیقه شما و فضایی که در اختیار دارید طراحی و تولید می شود تا بتوانید فضای اتاق لباس خود را به بهترین شکل ممکن کامل کنید.

ایده برای اتاق لباس با کمدهای سفید و یکدست

ایده برای اتاق لباس با کمدهای سفید و یکدست

اگر به یک اتاق لباس کاملا مرتب و ساده نیاز دارید، بهترین پیشنهاد این است که از کمدهای سفید و یکدست استفاده کنید. برای استفاده حداکثری از فضای خود، در نظر بگیرید که از کمدهایی که به صورت سفارشی و با توجه به فضای ذخیره سازی برای فضای خاص شما طراحی شده است، استفاده کنید. در این شرایط، نه تنها می توانید در مورد ظاهر کمدها از بیرون بلکه در مورد قفسه بندی داخل کمدها نیز صحبت کنید و یک کمد سفارشی و کاربردی داشته باشید.

ایده برای اتاق لباس با استفاده از کاناپه عثمانی

ایده برای اتاق لباس با استفاده از کاناپه عثمانی

اگر یک اتاق لباس بزرگ دارید، می توانید با استفاده از یک کاناپه عثمانی یا نیمکت زیبا و خاص، طراحی شیک و منحصر به فردی برای آن ایجاد کنید. این کاناپه نه تنها در هنگام جستجو کردن لباس ها، فضایی برای استراحت را برایتان فراهم می کنند، بلکه می توانند راه حلی عالی برای نگهداری کفش و کیف های روزمره نیز باشند.

در واقع داشتن یک کاناپه عثمانی در وسط اتاق، می تواند یکی از بهترین ایده هایی برای اتاق لباس باشد. از این گذشته، نمای 360 درجه ای از کل فضا را به شما ارائه می دهد و به شما کمک می کند تا آیتم های مربوط به یک استایل را به راحتی کنار هم قرار دهید.

ایده برای اتاق لباس با استفاده از آینه های بزرگ و قدی

ایده برای اتاق لباس با استفاده از آینه های بزرگ و قدی

همه افراد امکان داشتن یک اتاق لباس بزرگ را ندارند. برای اکثر افراد طراحی اتاق لباس معمولا محدود به یک مکان کوچک و تاریک در نزدیکی اتاق خواب آنها است. بنابراین، اگر به دنبال ایده برای اتاق لباس کوچک هستید و می‌خواهید این توهم را ایجاد کنید که بزرگ ‌تر از چیزی است که واقعا هست، آینه ‌ها را انتخاب کنید.

همچنین بخوانید: دکور مزون لباس زنانه

اگر یک دیوار کامل را به عنوان آینه انتخاب کنید، اندازه اتاق را به سادگی دو برابر دیده می شود و ایده ای عالی برای فضاهای کوچک است. وجود آینه روی درب کمد لباس یکی دیگر از راه های عالی برای استفاده از آینه های تمام قد در یک فضا است.

خلاصه مطلب

اتاق لباس یا کلوزت روم، امروزه محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده اند. اینها مکان هایی از خانه هستند که معمولا دور از مرکز توجه بوده، اما همچنان به سلیقه شما طراحی شده اند. در این مقاله، ایده هایی برای اتاق لباس را به شما ارائه دادیم که امیدواریم بتوانید با استفاده از این ایده ها، بهترین طراحی را برای اتاق لباس خود انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *