راهنمای خرید

دکوراسیون مغازه شال و روسری با چند ایده ناب

دکور مغازه شال و روسری

اگر صاحب مغازه شال و روسری باشید می دانید که اصل مهم فروش و جذب مشتری داشتن یک دکوراسیون جذاب و خیره کننده است. دکوراسیون مغازه شال و روسری باید از یک ارگونومی خاص برخوردار باشد. بهترین اجناس اگر درست چیده نشوند و مشتری نتواند آن ها ببیند منجر به فروش نمی شوند. ما در این مقاله چند راهکار ساده اما موثر را برای دکور مغازه شال و روسری معرفی می کنیم. اگر به دنبال تغییر در سبک دکوراسیون خود هستید ما به شما ایده های نابی پیشنهاد خواهیم داد تا انتها همراه ما باشید.

چرا دکور مغازه شال و روسری مهم است؟

فروش شال و روسری جزو محصولات پرکاربرد و مهم در بین بانوان است و اغلب دارای مشتریان زیادی می باشد. از آنجایی که مشتریان شما بیشتر بانوان هستند دقت در نوع چیدمان و داشتن یک دکور شیک بسیار اهمیت دارد. انتخاب یک دکور جذاب باعث می شود تا مشتری احساس خوشایندی نسبت به مغازه شما پیدا کند ضمن اینکه با یک ایده جالب می توانید محصولات خود را بیشتر در معرض دید و فروش بگذارید.

چرا دکور مغازه شال و روسری مهم است؟شیوه های زیادی برای چیدمان وجود دارد که می تواند محصولات را در معرض نمایش قرار دهد ما در این مقاله به بررسی چند ایده جالب و کاربردی می پردازیم. ضمن اینکه محصولات خود را در دکور می چینید چند نمونه از شال و روسری را داشته باشید تا مشتری بتواند آن را تست کند. در ادامه بیشتر در این باره حرف خواهیم زد.

چیدمان دکوراسیون مغازه شال و روسری

چینش جذاب و صحیح ویترین اثری مثبت بر روی ذهن مشتری دارد. کافی است الگوی صحیحی از چیدمان شال و روسری داشته باشید تا مشتریان بیشتری را جذب کنید. حتما توجه کنید که در مغازه خود از آینه ها استفاده کنید. تا مشتری بتواند محصولات را تست کند. در کنار زیبایی و چیدمان محصولات دسترسی آسان و راحت مشتری را نیز مد نظر داشته باشید.

چیدمان دکوراسیون مغازه شال و روسریقفسه بندی دکور مغازه شال و روسری

یکی از راهکار های مفید در دسته بندی لباس ها قفسه بندی است. داشتن قفسه های با کیفیت و مناسب می تواند اجناس شما را نظم دهد. به یاد داشته باشید در صورت استفاده از قفسه بندی از تقسیم کننده های مساوی استفاده کنید و هارمونی محیط را حفظ کنید.

بهترین حالت برای فروش محصولات این است که روسری و شال ها را داخل کشو قرار دهید و نمونه های آن را روی ویترین بگذارید. این طوری از بهم ریختگی و شلوغی جلوگیری می کنید. تا کردن روسری از اهمیت بالایی برخوردار است. مشتریان شما خانم ها هستند و اغلب بانوان به نظم و زیبایی اهمیت می دهند. شما می توانید برای جلوگیری از چروک شدن شال و روسری ها آن ها را به صورت مارپیچ و به صورت مجزا بر روی قفسه ها قرار دهید.

استفاده از میله های آویز در دکور مغازه شال و روسری

یکی دیگر از راهکار های مفید در چیدمان دکور مغازه شال روسری استفاده از میله ها است. این شیوه کمک می کند تا مشتریان دیده خوبی نسبت به محصولات داشته باشند. به یاد داشته باشید که در هنگام چینش شال و روسری بر روی رگال شال و روسری از ترکیب رنگی مناسب و جذاب استفاده کنید.

استفاده از میله های آویز در دکور مغازه شال و روسریاستفاده از دکورهای ساخته شده با میله ها این مزیت را دارند تا بدون توجه به وزن و ابعاد روسری و شال محصولات را روی آن آویزان کنید و در معرض دید مشتری قرار دهید. برای آنکه روسری ها از روی آویز ها سر نخورد پیشنهاد می شود آن ها را گره بزنید. گره را طوری بزنید که مرتب دیده شوند و روسری چروک نشود.

استفاده از رخت آویزها در دکور مغازه شال و روسری

رخت آویز ها از وسایل مهم و کلیدی در دکوراسیون مغازه شال و روسری هستند. رخت آویز ها را می توانید برای محصولات گران خود استفاده کنید و فروش خود را بالا ببرید. استفاده از چند رخت آویز با اندازه ها و سبک های مدرن به مغازه شما جذابیت خاصی می دهد. محصولات لوکس خود را با استفاده از رخت آویزها به نمایش بگذارید و شاهد افزایش فروش خود باشید.

استفاده از حلقه های آویز در دکور مغازه شال و روسری

استفاده کردن از حلقه های آویز لباس از آن ایده های جذاب و ناب برای دکوراسیون مغازه شال و روسری است. اگر به چروک شدن محصولاتتان حساس هستید پس بهتر است همین الان حلقه های رخت آویز را امتحان کنید. اندازه حلقه های رخت آویز معمولا کوچک است بنابراین بدون مشکل و به آسانی می توانید شال و روسری را روی آن قرار دهید. همچنین این مدل می تواند گزینه مناسبی برای مغازه های کوچک که محدودیت فضا دارند باشد. حلقه های آویز ابعاد کوچکی دارند و جای کمی را اشغال می کنند.

استفاده از شلف ها در دکور مغازه شال و روسری

شلف ها یکی از کاربردی ترین وسایل در صنعت فروش و دکوراسیون مغازه شال و روسری هستند. هنگامی که دارای محصولات ضخیم هستید مانند شال و روسری های مخصوص فصول سرد سال برای جلوگیری از چروک شدن آن ها کافی است از شلف فلزی ایستاده کمک بگیرید.

توجه به دکور شال و روسری باعث می شود تا مشتریان بیشتری را جذب کنید. از این رو تا کردن روسری و شال ها بر روی شلف ها از اهمیت بالایی برخوردار است. شما به عنوان مدیر مغازه خود می توانید تصمیم بگیرید که کدام شیوه در چیدمان برای محصولات شما بهتر و پر بازده تر است.

استفاده از سبدهای رنگی در دکور مغازه شال روسری

شما می دانید که حرف اول در فروش شال و روسری داشتن نظم و تمیزی است بنابراین وقتی می خواهید شال و روسری مورد نظر را روی پیشخوان قرار بدهید می توانید از سبدهای رنگی استفاده کنید. این کار چند فایده را به دنبال خواهد داشت؛ اول اینکه محصولات چروک نمی شوند و دوم اینکه محصولات کثیف نمی شوند و سوم اینکه با این کار مشتری مداری خود را نشان می دهند. پس اگر دوست داشتید محصولات با قیمت پایین را در معرض دید قرار دهید می توانید از چند سبد رنگی استفاده کنید.

سبدهای رنگی می تواند باعث تزئین مغازه شما شوند. شال و روسری ها درون آن قرار دهید تا به سادگی در معرض نمایش قرار بگیرند. راز فروش بیشتر در دیده شدن است.

انواع قفسه بندی در دکوراسیون مغازه شال و روسریانواع قفسه بندی در دکوراسیون مغازه شال و روسری

  • قفسه بندی دیواری: قفسه های دیواری یا قفسه بندی ایستا یکی از وسایلی است که شما می توانید آن را در ویترین نیز استفاده کنید. از مزیت این نوع قفسه این است که به راحتی محصولات را در معرض دید قرار می دهد.
  • سردیس های نمایشی: سردیس های نمایشی ایده جذاب و موثر در طراحی دکور مغازه شال روسری است. زمانی که مشتری شال و روسری خود را انتخاب کرده است با استفاده از سردیس ها می تواند نحوه استفاده آن را مشاهده کند. سردیس ها جنبه تزئینی برای مغازه نیز دارند.
  • قفسه بندی دکوری: قفسه بندی دکوری یکی از ایده های فوق العاده برای جذب مشتری و دکور مغازه است. این نوع از قفسه ها در اشکال مختلف مانند مدل های دایره ای، استوانه ای و… تولید می شوند. کاربرد های این نوع قفسه ها زیاد است و می توانید در مغازه های بزرگ و کوچک از آن استفاده کنید. حتما توجه کنید که قفسه ها را طوری قرار دهید که مزاحم رفت و آمد مشتریان نشود.

انواع دکور مغازه شال و روسری

دکور های مختلفی را می توان برای مغازه شال و روسری اجرا کرد. فقط باید توجه کنید که قبل از اجرای دکور حتما متراژ و شکل شمایل مغازه را بررسی کنید. اینکه مغازه شما به چه شکلی است در انتخاب مدل دکوراسیون اهمیت زیادی دارد. بسیاری از مغازه ها به شکل مستطیل هستند. مغازه های دارای حاشیه بیشتر زمینه بهتری براری چیدمان ویترین دارند. این نکته را فراموش نکنید که چیدمان ویترین باید دوره ای تغییر کند. این کار به صلاح دید شما می باشد که 1 ماه یکبار یا 2 یکبار ویترین را تغییر دهید اما پیشنهاد ما این است که حتما این کار صورت بگیرد تا عابران متوجه شوند که مغازه شما به روز می باشد.

انواع دکور مغازه شال و روسریچیدمان داخلی مغازه نیز از این قانون مستثنی نیست و شما باید دوره ای محصولات را جا به جا کنید. در داخل مغازه از قفسه های دیواری، رگال ها و قفسه های شیشه ای به همراه اکسسوری های جذاب استفاده کنید. فراموش نکنید که مشتریان خانم به تمیزی و نظم اهمیت زیادی می دهند بنابراین قفسه های خود را مرتب و تمیز نگه دارید.

توجه به راحتی مشتری در ایده های دکوراسیون

ایده های دکوراسیون شما باید بسیار جذاب باشد اما در کنار جذابیت باید برای مشتری نیز راحت باشد. دکور های امروزی طوری چیده می شوند که مشتری بتواند به راحتی اجناس را مشاهده کند، به اجناس دست بزند و جنس آن ها را لمس کند. سعی کنید اجناس را طوری بچینید که مشتری دسترسی آسانی به اجناس داشته باشد.

فضای مغازه خود را مدیریت کنید و بخشی از مغازه را به اتاق پرو اختصاص دهید. در جای جای مغازه خود از آینه های بزرگنما استفاده کنید تا مشتریان به راحتی بتوانند خودشان را تماشا کنند.

نباید های دکوراسیون مغازه شال و روسری

اشتباهی که ممکن است صاحبان مشاغل به آن دچار شوند انتخاب یک دکور دست و پا گیر است. دکور باید طوری طراحی شود که مشتری را معذب نکند. برخی از فروشگاه ها آنقدر جنس داخل فروشگاه ریخته اند که مجبورند دکور خود را چفت کنند. همان طور که مغازه خالی حس بدی به مشتری می دهد این کار نیز حس ناخوشایندی را به مشتری اقا می کند. زمانی کمبود جا مشکل آفرین تر می شود که همزمان چند مشتری بخواهند وارد مغازه شوند.

نباید های دکوراسیون مغازه شال و روسریچنین وضعیتی مطلوب مشتری نیست و افراد سعی می کنند سریع تر از مغازه خارج شوند. شما سعی کنید همواره فضای مناسبی را برای چرخیدن و قدم برداشتن مشتری در نظر بگیرید. از دکورهای بزرگ و دست و پا گیر بپرهیزید زیرا باعث فرار مشتری های خجالتی شما می شود. دکور های ساده و کاربردی بیشتر مورد پسند عموم مردم است. همچنین داشتن این نوع دکوراسیون باعث صرفه جویی در هزینه ها نیز می شود.

سخن آخر

دکور مغازه شال روسری اهمیت زیادی در میزان فروش شما دارد. آنچه تاکنون گفته شد روش ها و ایده هایی برای بهتر کردن دکوراسیون بود اما آنچه که در طراحی دکوراسیون باعث جذابیت می شود داشتن خلاقیت است. اگر به دنبال دکوراسیون خاص و متفاوت هستید باید روش های مختلف چینش را بررسی کنید و با خلاقیت خود مدل های مختلف را ترکیب کنید.

شما می توانید از کاغذ های رنگی، روزنامه ها، گلدان ها و اکسسوری ها در دکور مغازه خود استفاده کنید. فراموش نکنید که راز فروش عالی در نظم و نمایش درست محصولات به مشتریان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *