راهنمای خرید

دکوراسیون مغازه کفش فروشی

دکور مغازه کفش فروشی در ایران

دکوراسیون مغازه مهم ترین بخش برای جذب مشتری و فروش است. اگر به دنبال رونق کسب و کار خود هستید باید به فکر یک دکوراسیون جذاب و خیره کننده باشید. ویترین های جذاب مشتریان را ترغیب به خرید می کند. دوست دارید یک دکور خلاقانه برای کسب و کار خود داشته باشید؟ ما در این مقاله ایده های جذاب برای دکوراسیون مغازه کفش فروشی را با هم بررسی می کنیم. با رعایت اصول و قوانین دکوراسیون خیلی راحت می توانید یک دکور خلاقانه داشته باشید.

در ادامه ایده های موثری که با کمترین هزینه می توان آن را اجرا کرد را معرفی می کنیم. استفاده از این وسایل هزینه زیادی برای شما ندارد و در این حال که ارزان هستند بسیار کاربردی و زیبا می باشند.

استفاده از شلف فلزی ایستاده

شلف های فلزی ایستاده یکی از ایده های جذاب برای تکمیل دکوراسیون مغازه کفش فروشی است. شلف های ایستاده را می توان در بخش های مختلف به کار برد. استفاده از شلف های فلزی ایستاده باعث زیبایی و کاربردی تر شدن محیط می شود. طراحی ساده و کلاسیک آن می تواند با هر نوع دکوراسیونی همخوانی پیدا کند. از طرفی شلف فلزی ایستاده می تواند فضا را به بهترین وجه مدیریت کند. اگر قصد استفاده از شلف های ایستاده را دارید قبل از خرید به نکات زیر توجه کنید:

  • اندازه و سایز شلف فلزی ایستاده را با توجه به فضا انتخاب کنید.
  • اشیا و لوازم روی شلف را به درستی بررسی کنید.
  • وزن وسایلی را که قرار است روی شلف بگذارید را لحاظ کنید و از نظر استحکام آن را آزمایش کنید.
  • از جای معتبر خریداری کنید.

استفاده از قفسه های جذاب

برای دکوراسیون مغازه کفش فروشی می توانید از قفسه های متنوعی استفاده کنید. این قفسه ها می توانند کفش ها را به خوبی در معرض نمایش قرار دهند. قفسه ها را می توانید در شکل ها، رنگ ها و حالت های مختلفی به کار ببرید. بنابراین به راحتی می توانید قفسه ها را با دکوراسیون هماهنگ کنید و دست شما برای ایجاد خلاقیت باز می باشد.

توجه کنید که انتخاب قفسه تاثیر بسزایی در هزینه تمام شده دکوراسیون مغازه کفش فروشی دارد بنابراین حتما در انتخاب آن دقت لازم را به کار ببرید.

استفاده از قفسه های پلکانی

اگر مغازه شما یک مغازه ساده است و شما قصد ندارید هزینه زیادی پای دکوراسیون بدهید پیشنهاد ما استفاده از قفسه های پلکانی است. این قفسه ها ظاهری ساده دارند و چیدمان کفش ها به روی آن بسیار آسان است. از مزیت های بزرگ این نوع از قفسه ها این است که می تواند در بخش های مختلف فروشگاه کفش قرار بگیرد.

به طور معمول افراد این نوع از قفسه را کنار دیوار استفاده می کنند اما شما می توانید با کمی خلاقیت جای آن را تغییر دهید و در قسمت میانی مغازه از آن استفاده کنید. این کار باعث بهبود ظاهر مغازه شما می شود. از طرفی باعث ایجاد وجه تمایز مغازه شما با سایر مغازه ها می شود. سعی کنید در انتخاب قفسه ها از رنگ های روشن استفاده کنید این کار باعث زیبایی محیط می شود.

استفاده از قفسه های نامرئی

قفسه های نامرئی جلوه ای خاص به دکوراسیون مغازه کفش فروشی می دهد. این قفسه ها به راحتی دیده نمی شوند برای همین به قفسه های نامرئی معروف هستند. عموما این قفسه ها را بر روی دیوار استفاده می کنند. از معایب آن تنها همین ایستایی بودن آن است. این نوع از قفسه ها جزو محبوب های دکور مغازه کفش فروشی در ایران می باشند.

در بیشتر موارد استفاده از قفسه های نامرئی برای مغازه های کوچک توصیه می شود. به دلیل نامرئی بودن می تواند باعث بزرگ تر دیده شدن فضا شود و همچنین فضای مناسبی را برای قرار گیری میز و پاف به وجود آورد. یکی از ضروریات دکوراسیون مغازه کفش فروشی داشتن محلی برای تعویض کفش مشتریان است.

استفاده از قفسه های کندویی

قفسه های کندویی از آن دسته طراحی ها است که می تواند نگاه مشتری را به خود جذب کند. این قفسه ها به صورت 6 ضلعی های بزرگ ساخته می شوند از این رو به آن قفسه های کندویی می گویند. ظاهر این نوع از قفسه ها بسیار زیبا است به طوری که می توان در دکور مغازه کفش فروشی لوکس از آن استفاده کرد.

استفاده از قفسه های کندویی در دکور مغازه کفش فروشی لوکس

از مشکلاتی که این نوع قفسه ها دارند اشتغال فضای زیاد است. ای نوع از قفسه های کفش برای مغازه های کوچک توصیه نمی شوند. قفسه های کندویی نمایی شیک و جذاب را به مغازه شما می دهد.

استفاده از قفسه هایی با اشکال هندسی

استفاده از قفسه هایی با اشکال هندسی خاص می تواند یک طراحی منحصر به فرد و جذاب باشد. معمولا از این نوع طراحی در دکور مغازه کفش فروشی لوکس استفاده می شود. از قفسه هایی با اشکال هندسی می توان در بخش های خاص مغازه استفاده کرد مثلا در قسمت ویترین یا در قسمت پشت صندوق. به هر حال این بسته به نوع دکوراسیون و سلیقه شما دارد. در کنار جلوه خاص و زیبای این قفسه ها متاسفانه فضای زیادی را اشغال می کنند و قیمت بالایی دارند. بنابراین به هیچ عنوان برای مغازه های کوچک و معمولی توصیه نمی شوند.

نکات مهم در دکوراسیون مغازه کفش فروشی

برای آنکه بتوانید دکوراسیون خود را کامل کنید لازم است تا نکاتی را رعایت کنید. این نکات کمک می کند مشتری های خود را به مشتریان دائمی تبدیل کنید. در دنیای کسب و کار بسیار مهم است که علاوه بر جذب مشتری بتوانید مشتریان خود را نگه دارید. اعتبار و رونق فروش شما بستگی به این نکته دارد. بنابراین سعی کنید مشتری مداری را در طراحی دکوراسیون مغازه خود لحاظ کنید.

نکات مهم در دکوراسیون مغازه کفش فروشی

برای مشتریان خود صندلی راحتی در نظر بگیرید

در کنار قفسه های جذاب برای کفش ها شما بخشی را لازم دارید تا مشتری بتواند کفش را امتحان کند. در بسیاری از فروشگاه ها تنها از پاف برای تعویض کفش استفاده می شود اما بیاید یک راز مهم را به شما بگوییم. مشتریان شما از اینکه بتوانند به راحتی بنشینند و کفش را امتحان کنند بسیار خرسند می شوند حتی اگر کفش مورد نظر را پیدا نکنند در فرصت دیگر باز هم به مغازه شما سر خواهند زد.

در مغازه خود از صندلی های راحتی استفاده کنید این کار ظاهر فروشگاه شما را بهبود می بخشد و باعث می شود مشتریان شما احساس مطلوبی داشته باشند.

بخش های مختلف را با هم هماهنگ کنید

یکی از رازهای جذابیت در دکوراسیون مغازه کفش فروشی ایجاد هماهنگی بین وسایل مغازه است. اگر قفسه های مورد نظر خود را انتخاب کردید بقیه لوازم موجود در دکور مغازه را نیز متناسب با آن انتخاب کنید. هماهنگی و ایجاد تناسب بین اجزا و وسایل دکور باعث جذابیت و زیبایی محیط می شود.

همچنین شما می توانید برای انتخاب تم رنگی دکور مغازه خود به جنس کفش هایی که می فروشید توجه کنید و متناسب با آن انتخاب کنید. قطعا چنین فضایی بسیار دلنشین و تاثیرگذار خواهد بود.

بخش های مختلف دکوراسیون مغازه کفش فروشی را با هم هماهنگ کنید

طراحی دکوراسیون با توجه به نوع اجناس

یکی از ایده های جذاب برای دکوراسیون مغازه کفش فروشی استفاده از رنگ و نوع کفش ها در دکوراسیون است. مثلا اگر کفش های ورزشی می فروشید تم و دکوراسیون مغازه خود را ورزشی کنید یا اگر کفش های مجلسی می فروشید سعی کنید از دکوراسیون مدرن استفاده کنید. تناسب بین دکور و اجناس باعث می شود تا مشتری به محض ورود تحت تاثیر فضا قرار بگیرد و فروش موفقی داشته باشید.

در فروش کفش های خاص نقش دکوراسیون پررنگ تر خواهد بود بنابراین اگر اجناس خاصی را به فروش می رسانید سعی کنید هماهنگ با اجناستان دکوراسیون را طراحی کنید. در صورتی که تنوع محصولات شما بالا است پیشنهاد می شود از یک سبک ساده که مناسب همه اجناس باشد استفاده کنید.

نورپردازی مناسب فضا

نورپردازی مناسب در دکوراسیون مغازه کفش فروشی عامل مهم و موثری در دیده شدن بهتر کفش ها می باشد. حتی اگر بهترین کفش ها را برای فروش داشته باشید اما نورپردازی ضعیف باشد اجناس به خوبی دیده نمی شوند و هر جنسی که دیده نشود به فروش نمی رسد. پیشنهاد می کنیم برای نمایش بهتر محصولات از لامپ های متنوع در دکوراسیون مغازه کفش فروشی استفاده کنید.

نورپردازی مناسب دکور مغازه کفش فروشی لوکس

به طور مثال می توانید برای پشت قفسه ها از لامپ هایی با رنگ های متضاد یا رنگ های مکمل استفاده کنید. با این ترفند می توانید مشتری را به آن سمت ببرید. استفاده از نور سفید کمک می کند تا محصولات به خوبی دیده شوند بنابراین حتما از نور سفید در بخش های اصلی استفاده کنید. در صورتی که فضای دکوراسیون مغازه شما تیره است سعی کنید فضا را با لامپ های رنگ گرم روشن کنید.

در طراحی دکوراسیون خلاقیت داشته باشید

راه های بسیاری برای طراحی دکوراسیون وجود دارد. بی نهایت ایده و طرح وجود دارد که می تواند به شما در جذابیت هر چه بیشتر مغازه کفش فروشی کمک کند. از ایده های مختلف استقبال کنید و با کمی خلاقیت سعی کنید ایده منحصر به فردی را ایجاد کنید.

هر اندازه ایده شما خلاقانه باشد باعث می شود تا در ذهن مشتری بیشتر ماندگار شود. برای اینکار ایده های مختلف را بررسی کنید وسایلی که احتیاج دارید را تهیه کنید و در گام بعدی آن ها را با یکدیگر هماهنگ کنید. خود را به جای مشتری بگذارید و از جای جای مغازه به فضای داخلی نگاه کنید. سعی کنید نیاز های مشتری را پیدا کنید و نقاط ضعف و قدرت مغازه خود را بشناسید.

در طراحی دکوراسیون مغازه کفش فروشی خلاقیت داشته باشید ایده های خلاقانه در دکوراسیون مغازه کفش فروشی

در این قسمت چند ایده خلاقانه را به شما می گوییم لازم نیست تا شما آن ها را کاملا در فروشگاه خود اجرا کنید بلکه شما از این ایده ها متناسب با فضای کسب و کار خود می توانید استفاده کنید و حتی می توانید آن ها را با یکدیگر ادغام کنید. دست شما کاملا باز است.

  • استفاده از قفسه بندی با لولا
  • ایجاد یک فضای معلق در بالای سر از کفش های مختلف
  • استفاده از لاستیک ها در دکوراسیون
  • استفاده از بطری های شیشه ای به جای قفسه
  • استفاده از مبلمان با طراحی کفش
  • و…

سخن آخر

دکوراسیون مغازه کفش فروشی با توجه به فاکتورهای مختلفی انجام می شود این عوامل شامل جنس و نوع کفش هایی که قرار است بفروشید، سن و سال مشتریان شما و همچنین نوع علاقه و سبک زندگی آنان می باشد. دکوراسیون مغازه ای کوچک با فروشگاه بزرگ متفاوت است. همچنین باید توجه کنید که اجناس شما ارزان قیمت هستند یا لوکس طبیعتا این دو دکورهای متفاوتی را برای فروش بهتر لازم دارند.

به عنوان سخن آخر در دکوراسیون فروشگاه کفش فروشی لازم است این نکته را یادآوری کنیم که از تاثیر کفپوش و همچنین سقف مغازه غافل نشوید همچنین نظم و سهولت در دسترسی به اجناس را در اولویت طراحی دکور خود قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *