مقالات

نکات مهم در دکوراسیون خانه های کوچک

نکات دکوراسیون خانه های کوچک

تزئین یک خانه کوچک می تواند یک چالش باشد، اما غیرممکن نیست. با رویکرد مناسب می توانید از فضای محدود خود نهایت استفاده را ببرید و خانه ای شیک و کاربردی بسازید که تمام نیازهای شما را برآورده کند. در این مقاله، نکات و ترفندهایی را برای تزئین خانه های کوچک به اشتراک می گذاریم که می تواند به شما کمک کند فضای خود را به حداکثر برسانید و محیط زندگی راحت و جذابی ایجاد کنید.

میزهای دایره ای استفاده کنید

اگر که به دنبال خرید میزهای اتاق نشیمن  و یا پذیرایی هستید  سعی کنید  که از میزهای دایره ای استفاده نمایید این مدل میزها به دلیل داشتن  لبه های گرد قابلیت این را دارند که فضای بیشتری از اتاق را در اطراف خودشان در اختیارتان قرار دهند .

میزهای دایره ای به خاطر شکل ظاهری ای که دارند باعث دسترسی بهتر شما به محیط اطرافتان خواهند شد . و هم چنین به دلیل اینکه پایه این نوع میزها عمدتا در وسط آن ها قرار دارند محیط کمتری از کف اتاق را می پوشانند. هم چنین اگر از میزهای دایره ای استفاده نمایید تعداد  افراد بیشتری می توانند دور آن بنشینند و برای پذیرایی ، انجام بازی های گوناگون، و دور هم نشینی های شبانه بسیار مناسب هستند.

اگر شما هم چنان  میزهای مکعبی را تر جیح می دهید بهتر است از میزهایی استفاده  کنید که دارای قفسه ها یا کشوهایی در اطراف خود هستند که شما می توانید قسمتی از وسایل ریز و درشت خود را در آن جای دهید.

همچنین بخوانید: ایده های خلاقانه برای تغییر دکوراسیون منزل

از رنگ های روشن استفاده کنید

یکی از موثرترین راه‌ها برای بزرگ‌نمایی بصری یک فضای کوچک، استفاده از رنگ‌های روشن و خنثی در دیوارها، سقف‌ها و کف است. رنگ های روشن نور بیشتری را منعکس می کنند و توهم فضای بیشتری را ایجاد می کنند. برای ایجاد فضایی روشن و مطبوع در خانه کوچک خود می توانید از سایه های رنگ های سفید، کرم، بژ و پاستلی استفاده کنید. اگر می خواهید مقداری رنگ اضافه کنید، از لوازم جانبی روشن مانند بالش پرتابی، پرده یا فرش استفاده کنید تا نقطه کانونی در فضای خود ایجاد کنید.

مبلمان چند منظوره در نکات مهم دکوراسیون خانه های کوچک

از مبلمان چند منظوره استفاده کنید

وقتی در حال تزئین یک خانه کوچک هستید، هر اینچ از فضا اهمیت دارد. به همین دلیل ضروری است که از مبلمانی استفاده کنید که اهداف متعددی داشته باشد. به عنوان مثال می توان از مبل تختخواب شو در روز به عنوان کاناپه و در شب به عنوان تخت استفاده کرد. از عثمانی انباری می توان به عنوان زیرپایی، میز قهوه و فضای ذخیره سازی استفاده کرد. میز تاشو را می توان به عنوان میز ناهار خوری یا میز کار استفاده کرد. با استفاده از مبلمان چند منظوره، می توانید در فضا صرفه جویی کنید و خانه کوچک خود را کاربردی تر کنید.

از آینه ایستاده استفاده کنید

آینه ها یک راه عالی برای گسترش بصری یک فضای کوچک هستند. آنها نور را منعکس می کنند و توهم فضای بیشتری را ایجاد می کنند. برای بزرگتر نشان دادن خانه کوچک خود می توانید از آینه ها به روش های مختلف استفاده کنید. به عنوان مثال، می توانید یک آینه بزرگ روی دیوار مقابل پنجره قرار دهید تا نور بیشتری به فضای شما منعکس شود. همچنین می توانید از دیوار آینه ای یا آینده ایستاده فلزی برای ایجاد یک نقطه کانونی در اتاق خود استفاده کنید.

از فضای عمودی استفاده کنید

هنگامی که با یک خانه کوچک کار می کنید، باید از فضای عمودی خود نهایت استفاده را ببرید. یعنی استفاده از قفسه های بلند کتاب، آویزان کردن پرده ها از سقف، یا نصب قفسه های شناور روی دیوارها. با استفاده از فضای عمودی می توانید فضای ذخیره سازی بیشتری ایجاد کنید و خانه کوچک خود را بلندتر و جادارتر نشان دهید.

فضای خود را شلوغ نکنید

یک فضای بهم ریخته می‌تواند باعث شود خانه کوچک شما احساس تنگی کند. به همین دلیل ضروری است که فضای خود را شلوغ کنید و از شر هر چیزی که نیاز ندارید یا استفاده نمی کنید خلاص شوید. می‌توانید از سبدها، جعبه‌ها یا سطل‌های ذخیره‌سازی برای مرتب کردن وسایل خود استفاده کنید و آنها را از دید دور نگه دارید.

از نور طبیعی استفاده کنید

نور طبیعی برای ایجاد فضایی روشن و مطبوع در خانه کوچک شما ضروری است. با استفاده از پرده های شفاف یا پرده هایی که به نور اجازه ورود می دهند، از نور طبیعی خود نهایت استفاده را ببرید. همچنین می توانید از آینه ها برای انعکاس نور بیشتر به فضای خود استفاده کنید. اگر نور طبیعی کافی ندارید، می توانید از نور مصنوعی برای ایجاد فضایی گرم و دلنشین استفاده کنید.

همچنین بخوانید: ایده برای خانه های کم نور

از طرح های راه راه ( Stripes) استفاده کنید

طرح راه راه ایده بسیار خوبی برای افزایش بصری فضای کوچک هستند. می توانید از طرح  راه راه های عمودی برای بلندتر نشان دادن دیوارها و یا نوارهای افقی برای پهن تر به نظر رسیدن دیوارها استفاده کنید. برای ایجاد جلوه ای بصری که خانه کوچک شما را بزرگتر نشان می دهد، می توانید از راه راه روی دیوارها، پرده ها یا فرش های خود استفاده کنید.

مقیاس در

از مقیاس استفاده کنید

هنگامی که در حال تزئین یک خانه کوچک هستید، استفاده از مبلمان و دکوراسیون متناسب با فضای شما ضروری است. این بدان معناست که از مبلمان و وسایل دکوری کوچکتر استفاده کنید که کاملاً در فضای شما قرار می گیرند. شما نمی خواهید از مبلمان بزرگ یا وسایل دکوری استفاده کنید که باعث می شود خانه کوچک شما تنگ و به هم ریخته باشد.

از قفسه باز استفاده کنید

قفسه بندی باز یک راه عالی برای ایجاد فضای ذخیره سازی بیشتر و منظم نگه داشتن خانه کوچک شما است. می توانید از قفسه های باز یا شلف فلزی ایستاده در آشپزخانه، اتاق نشیمن یا اتاق خواب خود برای نمایش وسایل خود استفاده کنید و آنها را در دسترس قرار دهید. همچنین می توانید از قفسه های باز برای ایجاد یک نقطه کانونی در فضای خود استفاده کنید.

از گیاهان استفاده کنید

گیاهان یک راه عالی برای اضافه کردن رنگ و زندگی به خانه کوچک شما هستند. آنها همچنین می توانند به تصفیه هوا و ایجاد یک فضای آرام کمک کنند. می توانید از گیاهان کوچک روی طاقچه، گیاهان آویزان از سقف یا گیاهان بزرگ در اتاق نشیمن خود استفاده کنید. فقط مطمئن شوید که گیاهانی را انتخاب کنید که مراقبت از آنها آسان و متناسب با فضای شما باشد.

همچنین بخوانید: ایده چیدمان اتاق خواب

جمع بندی

در خاتمه، تزیین یک خانه کوچک می تواند چالش برانگیز باشد، اما با رویکرد درست، می توانید خانه ای شیک و کاربردی ایجاد کنید که تمام نیازهای شما را برآورده کند. با استفاده از رنگ های روشن، مبلمان چند منظوره، آینه ها، فضای عمودی، بی نظمی، نور طبیعی، راه راه، مقیاس، قفسه بندی باز، گیاهان، مبلمان تاشو، هنر دیوار، پرده ها یا جداکننده ها، فضای ذخیره سازی توکار، و بافت ها، می توانید فضای خود را به حداکثر برسانید. و محیط زندگی راحت و جذابی را ایجاد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *