راهنمای خرید

اتاق کلوزت روم چیست؟

اتاق کلوزت یا کلوزت روم، یکی از روندهای جدید در طراحی اتاق است که احتمالا نمونه های مختلفی از آن در اینستاگرام یا پینترست دیده اید و یا یک نمونه از ان در خانه خود دارید. چیزی که زمانی برای ثروتمندان و بورژواها لوکس تصور می‌ شد، امروزه به یک پناهگاه شخصی تبدیل شده است که هر صاحب خانه می ‌تواند از آن لذت ببرد.

این فضاهای لوکس می ‌توانند فضای مناسبی را برای لباس‌ ها، از جمله تکه ‌های سفارشی، کلکسیون کفش، کلاه و لوازم جانبی و همه عناصر ضروری برای تکمیل و تمجید از لباس ‌ها برای هر موقعیت را فراهم کنند. در واقع، کلوزت روم، یک اتاق خصوصی و منحصر به فرد است و این امکان را فراهم می کند تا طراحی شیک و در عین حال کاربردی برای آن ایجاد شود.

برای اینکه بدانید اتاق کلوزت روم چیست و اطلاعات بیشتری در رابطه با این موضوع که واکینگ کلوزت چیست و با مزایای اتاق کلوزت بیشتر آشنا شوید، در ادامه این بخش با ما همراه بمانید.

معرفی اتاق کلوزت روم

هیچ چیز بیشتر از داشتن یک اتاق لباس زیبا یا طراحی کمد دیواری مخصوص لباس و اکسسوری، دل صاحبان خانه را به لرزه در نمی آورد. فضایی اختصاصی برای تمام لباس ها و اکسسوری ها که قطعا وسوسه انگیز است.

در واقع برای اینکه بدانید اتاق کلوزت روم چیست، باید گفت که کلوزت روم یک اتاق اختصاصی و آماده‌ی ارسال برای لباس و اکسسوری است که تمام دیوارهای اطراف آن با کمد دیواری، رگال لباس و کشوهای متعدد پوشش داده شده و یک اتاق کاملا مجهز برای به نمایش گذاشتن و ذخیره سازی لباس ها و اکسسوری هاست که با آینه قدی و مبلمان، ظاهری کامل و جذاب پیدا می کند و فضایی اختصاصی را برای انتخاب لباس و استایل را در اختیار فرد قرار می دهد.

در سال ‌های اخیر، کلوزت روم، به یکی از گزینه ‌های مورد علاقه در خانه‌ ها تبدیل شده ‌اند، زیرا افراد بیشتری مزایای داشتن این فضا را کشف می ‌کنند.

5 ویژگی مهم برای داشتن اتاق کلوزت روم

در اینجا پنج دلیل برای اضافه کردن یک کلوزت روم به خانه آورده شده است:

اتاق کلوزت روم، گزینه های ذخیره سازی فراوانی در اختیارتان قرار می دهد

اضافه کردن یک کلوزت روم به خانه، به طور قابل توجهی گزینه های ذخیره سازی لباس را گسترش می دهد و به شما این آزادی را می دهد که لباس ها، کفش ها و اکسسوری های خود را به گونه ای مرتب کنید که دقیقاً با دید شما مطابقت داشته باشد.

اتاق کلوزت روم، به هم ریختگی اتاق خواب را از بین می برد

اگر محل قرار گیری لباس ها را از اتاق خواب خود جدا کنید، به طور واضح متوجه می شوید که این تغییر چقدر در ایجاد آرامش در اتاق خواب تاثیرگذار خواهد بود. در واقع، اتاق کلوزت، به راحتی می تواند به هم ریختگی اتاق خواب را که توانایی های سازمان دهی شما را برای مدت طولانی محدود کرده است، از بین ببرد.

به طور کلی، سازماندهی بهتر لباس به طور مستقیم به بهبود کارایی در هنگام آماده شدن برای کار یا فعالیت های اجتماعی منجر می شود. به این دلیل که همه چیز در جای خود قرار دارد و پیدا کردن آن بسیار آسان تر است.

با کلوزت روم، از پتانسیل طراحی نامحدود لذت ببرید

با کلوزت روم، از پتانسیل طراحی نامحدود لذت ببرید

پتانسیل طراحی برای یک اتاق کلوزت، را می توانید مطابق با چیزی که دوست دارید و تخیل می کنید، انجام دهید و یک طراحی منحصر به فرد و مطابق با سلیقه و علاقه مندی خود، داشته باشید. اگر می خواهید لباس ها و اکسسوری هایتان به زیباترین شکل ممکن در اتاق کلوزت دیده شوند، استفاده از رگال لباس یا کمدهایی با درب شیشه ای یا بدون درب، گزینه مناسبی برایتان هستند.

اما اگر می ‌خواهید وسایلتان دور از دید قرار گیرند، آن ‌ها را پشت درهای کمد سفارشی خود نگه دارید. علاوه بر این می توانید سایر گزینه ها مانند قفسه بندی، مبلمان یا صندلی راحتی، جا کفشی، آینه قدی، یک جزیره مرکزی چند منظوره که فضای ذخیره‌ سازی ساعت و جواهرات و همچنین سطحی برای تا کردن و اتو کردن لباس‌های شما فراهم می ‌کند را نیز در طراحی کلوزت روم خود بگنجانید.

اتاق کلوزت روم، یک پناهگاه خصوصی برای شما خواهد بود

اتاق کلوزت بسیار بیشتر از یک فضای ذخیره سازی لباس است. این یک فضای اختصاصی است که به پناهگاه کوچک شما تبدیل می شود. در واقع، وقتی در مورد انتخاب لباس و گزینه های کمد لباس خود فکر می کنید، آرایش می کنید، بعد از یک روز طولانی استراحت می کنید یا حتی لباس می پوشید، از حریم خصوصی و راحتی آن لذت خواهید برد.

با کلوزت روم، عملکرد خانه خود را به حداکثر برسانید

داشتن اتاق خواب مهمان خوب است، اما واقعاً چقدر استفاده می شود؟ پس اگر از مهمانان زیادی پذیرایی نکنید، بهتر نیست از آن اتاق اضافی، استفاده بهتری کرد؟ اتاق کلوزت، اتاق مهمان خانه شما را به فضایی با هدف استفاده بهتر تبدیل می کند، زیرا هر روز از آن استفاده می شود.

واکینگ کلوزت چیست

واکینگ کلوزت چیست

برای توضیح اینکه واکینگ کلوزت چیست، باید گفت که واکینگ کلوزت (walk-in closet) یکی دیگر از گزینه های طراحی فضایی برای ذخیره سازی لباس هاست که معمولا در اتاق های بزرگ که فضای زیادی دارند، مورد استفاده قرار می گیرد. واکینگ کلوزت یک فضای کوچک و اختصاصی برای ذخیره سازی لباس هاست که دقیقا در اتاق اصلی قرار گرفته است.

در واقع، واکینگ کلوزت، یک فضای ذخیره سازی با طراحی چند وجهی و جادار است که به عنوان  یک اتاق کوچک و مخصوص لباس درون یک اتاق بزرگ شناخته می شود. در این اتاق، معمولا کمد دیوارها در اطراف قرار می گیرند و فضایی برای حرکت کردن درون اتاق و انتخاب و تعویض لباس را در اختیار فرد قرار می دهد.

در طراحی واکینگ کلوزت می توان از کشوهای متعدد در کمد برای نگهداری وسایل متفرقه، رگال لباس و قفسه با عملکردهای مختلف را طراحی کرد تا یک فضای اختصاصی و جادار برای ذخیره سازی لباس، کیف، کفش و سایر اکسسوری ها ایجاد شود.

از مزایای طراحی واکینگ کلوزت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • واکینک گلوزت، یک انتخاب عالی برای نگهداری لباس ‌ها، کفش ‌ها، جواهرات، لوازم جانبی متفرقه و موارد دیگر است که امکان سفارشی سازی را برای صاحبان خانه فراهم می کند.
  • واکینگ کلوزت، مکان خصوصی ایده آلی است که می توانید برای لباس پوشیدن در کمترین زمان از آن استفاده کنید. می توانید یک آینه، سشوار و موارد دیگر نیز در این فضا نصب کنید و آن را به یک اتاق رختکن شیک تغییر دهید.
  • شما می توانید با خیال راحت تمام اشیاء با ارزش خود را در اینجا ذخیره کنید و به سادگی در را قفل کنید. حداقل در داخل خانه، این فضا را می توان امن ترین فضا دانست.

خلاصه مطلب

در این مقاله، توضیحاتی در رابطه با اینکه اتاق کلوزت روم چیست و واکینگ کلوزت چیست را در اختیارتان قرار دادیم. به طور کلی، هر دو این فضاها به فضایی برای ذخیره سازی لباس ها اشاره دارند که کلوزت روم یک اتاق اختصاصی و مجزا از اتاق خواب است که با قفسه بندی و رگال های مخصوص، فضایی اختصاصی را برای ذخیره سازی و به نمایش گذاشتن لباس ها و اکسسوری ها را فراهم می کند اما واکینگ کلوزت یک فضای کوچک در اتاق خواب اصلی است که با کمد دیواری، رگال لباس و قفسه های متعدد، فضایی برای ذخیره کردن لباس ها و تعویض لباس را در اختیار فرد قرار میدهد که معمولا با یک درب از اتاق اصلی جدا می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *